meblowe diymieszkanie

Pikowany zagłówek – zrób to sam. Metamorfoza sypialni

Jak zrobić pikowany zagłówek?

Odmiana sypialni była dla mnie wyzwaniem, bo po raz pierwszy malowałam tapetę, po raz pierwszy malowałam meble w okleinie i po raz pierwszy robiłam pikowany zagłówek, który dodatkowo powiększałam o kilkanaście centymetrów, aby wyglądał godnie i po królewsku. Bardzo mi się podobają duże, masywne i pikowane zagłówki, a moje łóżko miało taki nieduży i mało reprezentacyjny, że postanowiłam to zmienić, wykonując DIY. Jeden zagłówek mam już na koncie i służy mi w letniej sypialni, więc wiem, że umiem takowy wykonać, ale teraz podniosłam poprzeczkę, bo zachciało mi się zrobić pikowaną wersję. 

Pikowany zagłówek

Pikowany zagłówek krok po kroku

przerywnik

Materiały:

  • płyta OSB lub sklejka o grubości 1 cm
  • watolina
  • tkanina
  • guziki tapicerskie
  • taker
  • wyrzynarka
  • kątowniki
  • wkrętarka
  • wkręty

przerywnik

pikowany-zaglowek-3

Mój pomysł był taki, aby podwyższyć zagłówek, więc kupiłam płytę OSB i przycięłam ją na szerokość starego zagłówka, ale z nową wysokością.

pikowany-zaglowek-4

Musiałam dorobić boki nowego zagłówka, aby pasował do starej konstrukcji. Za pomocą kątowników przykręciłam brakujące boki.

pikowany-zaglowek-5

Na górze przykręciłam jeszcze górną opaskę. Całość dokręciłam na kilka wkrętów do starego zagłówka.

pikowany-zaglowek-6

Docięłam 4 warstwy watoliny, bo bardzo chciałam, aby zagłówek był mięsisty i wygodny.

pikowany-zaglowek-7

Watolinę takerem raz po razie mocowałam do konstrukcji zagłówka. Trzeba ją ładnie ułożyć i delikatnie naciągnąć.

pikowany-zaglowek-8

Watolina jest dokładnie przymocowana.

pikowany-zaglowek-9

Kolej na tkaninę. Wybrałam materiał kolorem pasujący do Śnieżki Satynowej Kremowa Delikatność, która jest na ścianie dokładnie nad zagłówkiem. Wcale nie kupiłam materiału typowo do tapicerowania, tylko taki trochę grubszy i dość śliski, aby łatwo go można było użytkować. Dałam go podwójnie, aby dobrze zakrył watolinę, i przycięłam z dużym zapasem do podłożenia.

pikowany-zaglowek-10

Znowu raz po razie takerem montowałam tkaninę z tyłu zagłówka.

pikowany-zaglowek-11

Pikowanie wykonałam w najprostszy z możliwych sposobów. Zaznaczyłam, gdzie mają być wgłębienia, a potem zrobiłam takerem krzyżyki. Uda się to tylko na watolinie i przy cienkiej gąbce.

pikowany-zaglowek-12

W pasmanterii kupiłam guziki do obciągania materiałem i od razu na miejscu tę usługę mi wykonano. Teraz guziki doszyłam do zszywek po takerze.

pikowany-zaglowek-13

W końcu można ułożyć materac.

Pikowany zagłówek

Pikowany zagłówek

Pikowany zagłówek

Zagłówek jest właśnie taki, jak chciałam. Duży, wygodny i wygląda porządnie. Koszt zagłówka to 150 zł. Nie mam rozeznania, ile za coś takiego wziąłby tapicer, ale podejrzewam, że dużo więcej, niż wyszło mi za materiały. Zagłówek kolorystycznie jest zgrany z częścią ściany, więc efekt jest fajny i spójny. Finał metamorfozy będzie już w następnym poście. 

 

Zobacz pierwsze posty z metamorfozy sypialni. 

malowanie-tapety-1malowanie-mebli-z-plyty-0

Przerywnik

Wpis powstał z marką Śnieżka.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons