dekoracyjne diyRady nie od parady

Jesienny bukiet – sposób ułożenia kwiatów w misce

Powoli wkraczam w jesienne klimaty, a moje kolejne DIY idealnie się w to wpasowuje. Zrobiłam jesienny bukiet i pokazuję sposób ułożenia kwiatów w misce. Trochę inaczej wyglądają kwiaty w wazonie, a zupełnie inaczej można je wyeksponować w misce. Mam trik na to, jak wypełnić całą miskę kwiatami, aby doskonale się w niej ułożyły. Taka kwiatowa miska świetnie sprawdza się na stole, bo jest dość niska i nie zasłania nam rozmówców. Kwiaty w wazonach raczej nam w tym przeszkadzają. Jeśli poznacie sposób ułożenia kwiatów w misce, z pewnością sami będzie tak układać kwiaty.

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce

Sposób ułożenia kwiatów w misce

przerywnik

Materiały:

 • kwiaty
 • miska
 • taśma, np. malarska
 • nożyczki

przerywniksposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-1

Wykorzystałam taśmę malarską, aby okleić miskę. 

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-2

Na misce musi powstać szachownica z taśmy. Trochę się obawiałam, czy taśma da radę, ale bardzo mnie zaskoczyła. Doskonale się w tym wypadku sprawdza.

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-3

Zaczęłam układać kwiaty, wkładając je w przestrzenie między taśmą. 

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-4

Wydawałoby się, że taśma nie załatwi sprawy – okazuje się, że ten sposób jest genialny, a kwiaty doskonale się układają.

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-5

Kwiaty muszą być przycięte na różnych wysokościach – dzięki temu ładnie ułożą się w półkole.

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-6

Oczywiście wlewam wodę do miski. 

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-7

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce

Użyłam kilku słoneczników i kwiatów w kolorystyce jesiennej, jednak każde kwiaty nadają się do tego typu dekoracji. Taka miska doskonale wygląda na stole, a kwiaty rzeczywiście nie zasłaniają nam rozmówcy po drugiej stronie stołu. To jest wielki plus takiej kwiatowej dekoracji. Kilka kwiatowych misek świetnie udekoruje długi stół na różnego typu przyjęciach – od wesela po przyjęcia komunijne. Jeśli jeszcze dodamy z tego wpisu 3 kwiatowe dekoracje na stół, to mamy całe przyjęcie udekorowane.

To może Cię zainteresować:

wianek z kwiatow 11 bizuteria DIY w stylu Boho 2 Wrzosowe serce 2 placki jogurtowe 2
Podziel się...
66
Kasia Ogórek

Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

 • Marzena

  a ta taśma papierowa nie przemięka od wody? nie zrobi nam trach w najważniejszej chwili? :D

  • Marzena, przecież to taśma malarska. Nie może zamoknąć, bo ma chronić ściany w czasie malowania, a trzyma tak mocno, że będziesz miała problem ją odkleić.

   • Marzena

    faktycznie, nie pomyślałam o tym :D ale patent świetny.

 • Nigdy do tej pory nie robiłam takich kompozycji jesienią, a tymczasem kwiatki jeszcze piękniejsze niż na wiosnę! Jestem pod wrażeniem. Aż weselej robi się w pomieszczeniu, zwłaszcza w tę pogodę :D

  • Też cały czas próbuję nowych rzeczy i sama się zachwycam jak można samemu wyczarować różne rzeczy. Nie wiem jaka jest u Ciebie pogoda, ale ja mam tropiki w Toruniu. Aż głupio pokazywać jesienne posty. :)

 • Bez żadnych gąbek florystycznych i innych cudawianek – wystarczy taśma klejąca! Genialnie! :-D

  • Dzięki temu każdy zrobi to szybko sam w domu. Nie trzeba szukać gąbki florystycznej.

 • świetny pomysł! Nie wpadłabym na to, że to może być tak proste ;)

 • a

  Ale śliczne. Chyba wstawię sobie to na tapetę:)

Simple Share Buttons