dekoracyjne diywielkanocne diy

Najsłodszy stół wielkanocny. Konkurs – znajdź Złotego Zajączka!

stół wielkanocny

Święta to zawsze dobra okazja do pięknego udekorowania stołu. Uwielbiam nakrywać do stołu nie tylko od święta, ale w tym czasie mogę to zrobić w wyjątkowy sposób – pobawić się i wcielić w życie to, co mi się po głowie kołacze. Tym razem postawiłam na dekoracje jadalne, czyli zamiast stawiać na stole figurki czy porcelanowe jajka, wykorzystałam czekoladę, trochę gipsówki i słodkie babeczki. Myślę, że zainspiruję Was do pięknych aranżacji wielkanocnych stołów.

Mam dla Was też super zabawę, bo na jednym ze zdjęć ukryły się zajączki. Wystarczy je policzyć i pod koniec posta powiem Wam, co trzeba zrobić, aby wygrać słodkie nagrody.

stół wielkanocnyprzerywnik

Dekoracja na talerzu!

Na talerzu też możemy stworzyć dekorację, która wita gości i rodzinę i od razu budzi uśmiech na twarzy. Nie wiem, jak jest u Was, ale u mnie tylko dzieci dostają słodkie upominki. Jednak dorosłym też będzie miło znaleźć złotego zajączka na talerzu – zaraz obok małej babki, która służy jako miniwazon dla kilku gałązek gipsówki.

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

Obok talerza układam serwetki z ręcznie robionymi obrączkami z rolek papierowych, które okleiłam tkaniną i udekorowałam pomponikami na taśmie. Przy sztućcach – mała słodka marchewka od Lindt.

stół wielkanocny

stół wielkanocny

Co zamiast świec?

W ciepłe wiosenne dni można zapomnieć o świecach, a świeczniki wykorzystać zupełnie inaczej. Na dużych świecznikach postawiłam czekoladowe Złote Zajączki Lindt. Idealnie wyglądają na końcu stołu i pięknie go dekorują. Doskonale sprawdzą się też na komodzie czy na półce jako akcent wielkanocny.

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

Wielkanocny wazon

To stary sposób, aby wykorzystać dwa szklane wazony o różnej wielkości. Mniejszy wazon wkładamy do większego, a przestrzenie między nimi wypełniamy czym tylko chcemy. Mogą to być kolorowe jajka, kamyczki, czekoladowe figurki, fasola… Co Wam wpadnie do głowy! Do mniejszego wazonu wlewamy wodę i wstawiamy kwiaty. U mnie w tym roku gości gipsówka, bo bardzo ją lubię za drobne, delikatne kwiatki.

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

Dekoracja pod kopułą

Najlepiej wykorzystywać to, co ma się w domu. Znalazłam trochę suszonego mchu, który został po innych dekoracjach, i włożyłam go pod kopułę razem ze Złotym Zajączkiem i marchewką Lindt. Dodałam trochę gipsówki i przykryłam szkłem. Dekoracja może być na stole albo w innym kącie domu.

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocnyprzerywnik

Teraz czas na zabawę!

Znajdźcie na zdjęciu poniżej Złote Zajączki Lindt. Chwilkę trzeba poczekać, a zajączki się pokażą. Policzcie, ile ich jest, i przejdźcie na stronę konkursową >>> TUTAJ! Do wygrania słodkie zestawy z rodziną Złotego Zajączka! Zabawa trwa jeden dzień 04.04.2017r. :)

anigif1

przerywnikstół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

stół wielkanocny

Słodko się zrobiło na blogu i słodko będzie u mnie w wielkanocne święta. Tym razem dekoracje będzie można zjeść oraz poczęstować nimi gości i dzieci, które nas odwiedzą. Każdy będzie mógł sam sobie wybrać czekoladę z moich dekoracji. Myślę, że to dużo lepszy sposób na wyeksponowanie słodyczy niż włożenie ich do miski.

przerywnik

Wpis powstał przy współpracy z Lindt.

Podziel się...
58
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons