lifestyleWydarzenia

Weekend nad morzem na najbardziej kolorowym festiwalu dla blogerów – relacja z See Bloggers

Zawsze przed wyjazdem na konferencję, zjazd, czy spotkanie z blogerami, nie chce mi się ruszać w drogę. Tak mi dobrze w domku, na działce, czy w lesie, z moją rodzinką, z Rudiczkiem, że ciężko mi ruszyć w drogę tym bardziej, że kilka razy w roku jeżdżę z prelekcjami, warsztatami i spotykam się ze znajomymi blogerami. Mimo mojego ociągana się do ruszenia się w kolejną podróż, za każdym razem wracam zachwycona i zadowolona oraz uskrzydlona po blogerskich spotkaniach. Tym razem była ta sama historia. Nie chciało mi się ruszać do Gdyni na SeeBloggers, ale jak już się znalazłam wśród znajomych, to czas pędził tak szybko, że jeszcze kilka dni bym potrzebowała, aby z każdym porozmawiać, uściskać się i wypić kawę. 

Weekend nad morzem

See Bloggers największe spotkanie blogerów w Polsce

Wyjątkowy festiwal dla blogerów organizują moi dobrzy znajomi Ania i Kuba Zając, którzy prowadzą świetnego bloga fashionable.pl. To właśnie na ich zaproszenie pojechałam do Gdyni poprowadzić warsztaty dla blogerów, którzy chcą się rozwijać w blogowaniu. Bardzo chętnie dzielę się swoją wiedzą z blogowania. Kiedyś ja korzystałam z wiedzy mądrzejszych i bardziej doświadczonych w blogowym świecie osób. Czas spłacić ten dług, edukując innych.

Te spotkania z młodszymi blogerami, często przypominają mi o moich początkach i o tym jaką drogę przebyłam, aby moja marka Twoje DIY była rozpoznawalna, a blog cieszył się tak dużą popularnością. Nigdy nie szłam w blogowaniu na skróty, nigdy nie odcinałam kuponów od tego, co osiągnęłam, zawsze działam na 100% i nadal czuję pasję, do tego co robię. Chcę nią zarażać czytelników, ale także blogerów, którzy nieraz wątpią w swoje siły. 

Weekend nad morzem

Nowa platforma dla blogerów BuyBlo

Weekend nad morzem na See Bloggers to setki spotkań, rozmów, wymiana doświadczeń, nauka oraz poznawanie nowych możliwości rozwoju. W sobotę spędziłam czas na stoisku BuyBlo, gdzie razem ze świetną ekipą przedstawialiśmy nową platformę dla blogerów, która pozwala monetyzować bloga. Blogowanie wymaga wkładu własnego. Mimo iż internet jest za darmo, to twórca musi płacić za swój skrawek internetowego świata. Dlatego tak ważne jest dla naszej blogowej społeczności, zarabianie na tym co polecamy, recenzujemy, czy opisujemy. Nasze rekomendacje są spójne, z tym co robimy na blogu, co lubimy i czego używamy, więc ja chętnie polecam ulubione farby czy narzędzia. Razem z BuyBlo.com zapraszamy Was do rejestracji, a na dobry początek, mam dla Was 50 zł na start (odbierz je tutaj). W platformie mogą się rejestrować Blogerzy, Jutuberzy, Instagramerzy. 

Weekend nad morzem

Weekend nad morzem

Weekend nad morzem

Weekend nad morzem

Warsztaty na See Bloggers

Na See Bloggers było ponad 1500 osób, a organizatorzy stanęli na głowie, aby każdy znalazł zajęcia atrakcyjne dla siebie. Były prelekcje, panele i warsztaty: kuchenne, fashion photo, filmowanie w blogowaniu, dekoracja stołu, jak robić lepsze zdjęcia, warsztaty dla włosomaniaczek i wiele, wiele innych, aby każdy zgodnie ze swoją pasją i pisanym blogiem mógł znaleźć zajęcia dla siebie, które rozwiną jego warsztaty i podniosą jakość tworzonych treści.

Również ja skorzystałam w tym roku na warsztatach z fotografii kulinarnej z marką Olympus. Zajęcia poprowadziła między innymi Kinga Paruzel i przedstawiła nam swoje sposoby na atrakcyjne zdjęcia. Kiedy zaczynałam tworzyć bloga, robiłam koszmarne zdjęcia, ale wiele lat blogowania podniosło poziom moich zdjęć. Cały czas chętnie korzystam z doświadczenia innych osób, aby robić jeszcze piękniejsze zdjęcia, które zachwycą moich czytelników. 

Weekend nad morzem

Weekend nad morzem

Weekend nad morzem

Weekend nad morzem

Mimo tak wielu atrakcji udało mi się również przejść nad morze, powdychać trochę jodu i posłuchać szumu fal, aby nabrać nowej energii do działania i tworzenia. To See Bloggers będę jeszcze trawić pewnie przez tydzień i odtwarzać rozmowy, usłyszane porady i myśleć jak stać się lepszym w tym, co robię. Blogowanie wcale nie jest takie najłatwiejsze i towarzyszy temu mnóstwo nauki, rozterki, a nawet chwile zwątpienia. Na szczęście blogerzy, jutuberzy to społeczność bardzo wspierająca się nawzajem i pomagająca młodszym adeptom blogowania. Mamy też wiele narzędzi, które ułatwiają nam blogowanie oraz platformy takie jak BuyBlo.com, gdzie możemy zarobić na utrzymanie bloga i dalszy jego rozwój. 

.

Codziennie dziękuję za to, że bloguję. To całkowicie zmieniło moje życie. 

Wpis przygotowany z BuyBlo.com

Podziel się...
71
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
 • Dziękuje za Twój warsztat – dawkę pozytywnej energii i motywacji do działania :) Super było Cię posłuchać na żywo.
  Cenię sobie bardzo osoby, które nie wstydzą się powiedzieć, ile czasu i pieniędzy kosztuje prowadzenie bloga, zatrudniają ludzi i są za nie odpowiedzialne. Słynne „aby wyjąć trzeba włożyć” to hasło, które jest często powtarzane, ale świetnie trafia w sedno ;)
  Pozdrawiam!

  • To ja dziękuję, że byłaś tam ze mną. :) A w życiu nic nie przychodzi samo i trzeba na wszystko zapracować i to czasami ciężko. Nie chciałabym, aby ktoś myślał, że to blogowanie jest proste. Nie jest. To taka sama ciężka praca jak każda inna. ;)

   • Niestety tak sie utarło i wiele osób myśli ze blogowanie to przeciez tylko pisanie i kilka zdjeć ;) mam nadzieje, ze do zobaczenia w niedalekiej przyszłości :)

 • W następnym roku niech osoby ze stoiska podchodzą i zagadują ludzi, bo dopiero od Ciebie dowiedziałam się, że ta firma cokolwiek oferowała. Przechodziłam koło stoiska wielokrotnie i widziałam tylko osoby ze stoiska rozmawiające ze sobą…

  • Kasiu, a to szkoda. Ale możesz do nich napisać i się wszystko w szczegółach dowiedzieć. To bardzo fajna ekipa i wszystko Ci wyjaśnią. :)

   • Do końca tygodnia na pewno napiszę :). Nie tylko to stoisko dało pupy ;). Z DUKI przez dwa dni NIKOGO nie znalazłam do porozmawiania :( stoisko zawsze było puste :(

    • BuyBlo

     Cześć Kasiu, zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie opowiemy czym dokładnie jest BuyBlo oraz obiecujemy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania :)

 • Nie ma to jak zarejestrować się na Buyblo i nie skorzystać z Twojego linku na 50zł na start

 • Absolutnie przemiło wspominam Kasia Twoje warsztaty. Chociaż nie jestem obiektywna, bo w skrytości wyznam, że pierwsze, delikatne zauroczenie poczyniłam już na Blogowigilii, a teraz to wręcz cudowna miłość.

  A wszystko dlatego, że najbardziej w świecie uwielbiam jak ludzie wprost i z takim błyskiem w oku, opowiadają o tym, co kochają robić. No widać Kasia, że kochasz blogowanie, a ja tylko podpatruję i chociaż piszę na inne tematy, to wiem, że i dla mnie jest to najlepszy kierunek.

  Do zobaczenia w Gdańsku (?) <3

Simple Share Buttons