drewniane diymeblowe diy

Huśtawka z palet zrób to sam

Teraz kiedy mam taki piękny ogród ciągle siedzę i go podziwiam, a to z hamaka, a to ze schodów na tarasie. Patrzę i podziwiam. Miała kilka palet po ziemi, która została na nich przywieziona i czekały sobie na jakiś pomysł, aby je zagospodarować. Kiedyś w piaskownicy mieliśmy huśtawki dla dzieci, ale te wyrosły z takich zabaw. To teraz czas, aby zrobić huśtawkę dla trochę większych dzieci (czytaj rodziców) i zagospodarowanie naszej działkowej plaży (czytaj dużej kuwety Rudiego). W końcu palety poszły w ruch i powstała z nich romantyczna huśtawka z palet.

huśtawka z palet

Jak zrobić huśtawkę z palet?

To wcale nie jest trudne, ale najlepiej przedstawi to film, który nagrałam w trakcie robienia huśtawki. Od razu też napiszę, że linę kupiłam na allegro bezpośrednio od producenta, więc była tańsza niż w sklepie, a resztę w markecie budowlanym.

My huśtawkę powiesiliśmy między dwoma sosnami, przybijając do nich kawałek sosnowego pnia. Do niego wkręcone zostały haki do huśtawek. Huśtawkę na zimę zdejmiemy i wstawimy do domku. Po co ma niszczeć zimą.

huśtawka z palet

huśtawka z palet

Liny na samym dole zaraz pod supłem rozpuściłam, aby tworzyły takie chwosty. Na razie na huśtawkę położyłam koce i poduszki, ale w przyszłym roku pewnie uszyję sobie takie gąbkowe poduszki, jakie mam na tarasowej ławce.

huśtawka z palet

huśtawka z palet

huśtawka z palet

huśtawka z palet

Na linach huśtawki oplotłam lampki, aby wieczorową porą można było siedzieć w ogrodzie. Na wsi i to jeszcze w lesie jest ciemno, że strach się bać, to lampki są konieczne. Jednak nie spodziewałam się, że te światełka zrobią taki klimat. Zobaczcie jaki czad.

huśtawka z palet

huśtawka z palet

huśtawka z palet

huśtawka z palet

Wytrzymałość palet euro to tona, więc taka huśtawka utrzyma nawet całą rodzinę. 

huśtawka z palet

Jestem tak zadowolona z tej huśtawki, że aż mnie duma rozpiera. Nie sądziłam, że to tak fajnie wyjdzie, a konstrukcja okaże się tak solidna. Huśtawka z palet idealnie wpisuje się w klimat naszego ogrodu, działki i domku letniskowego. Dzieciaki nasze i sąsiadów już się na niej bujają, a ja wieczorami na niej czytam. Jest idealna i jest moja.

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

19 komentarzy

  1. Coś pięknego. Z lampkami wygląda jak przeniesiona z baśniowego świata:). Szkoda, że nie mam gdzie takiej zamontować, bo palet mam akurat naddatek. Pozdrawiam serdecznie:).

  2. Świetnie wygląda. Szkoda, że ja mam dwie lewe ręce do takich pracy bo inaczej to bym sobie zrobiła taką.

  3. Kasiu wygląda przepięknie :) chyba w moim lasku zrobię takie cudo :) zastanawiam się jednak jakby te palety zabezpieczyć na zimę bo nie będę miała na tyle miejsca ny to chować :(

  4. Cudowna huśtawka! Jako laik w takich tematach, mam tylko jedno pytanie: W jaki sposób i czym została przymocowana belka sosnowa do drzew? ☺

    1. Kasiu, my przybijamy ją od lat do drzewa wielkimi gwoździami. U nas ta metoda sprawdza się najlepiej. Kiedyś testowaliśmy sznurki, opaski i inne takie, ale tylko gwoździe dają gwarancję, że to solidna konstrukcja.

Leave a Response

Simple Share Buttons