drewniane diymeblowe diy

Jak zrobić drewniany stół DIY na taras?

drewniany stół DIY

Jak zrobić drewniany stół DIY na taras? Znowu to zrobiłam. Nie wiem, który to już mój stół, ale było ich chyba kilkanaście, a może już kilkadziesiąt. Na blogu jest ich mnóstwo. Są stoły, stoliki ze szpuli, skrzyni, industrialny, w kształcie pufy, z marmurowym blatem i z drewnianym no mam tu cały przekrój. Wróciła mi też potrzeba posiadania drewnianego stołu na tarasie. Meble, które na nim mam miały w komplecie plastikowy stolik. O ile sofa, i fotele wyglądają świetnie, to stolik już nie. Dlatego skok do marketu budowlanego, gdzie kupiłam deski nieheblowane i 4 metalowe nogi.

drewniany stół DIY

Materiały na drewniany stół DIY

Po pierwsze trzeba się zaopatrzyć w materiały oraz odpowiednie narzędzia. Potrzebne będą:

 • dwie dechy bez kory
 • 4 nogi metalowe
 • 2 deski – użyłam odpadu od innego DIY
 • wkręty
 • olej do mebli ogrodowych V33
 • pędzel
 • szlifierka kątowa
 • wyrzynarka
 • wkrętarka

Jak zrobić drewniany stół DIY na taras?

 1. Na początek należy dobrze wyszlifować deski. Zrobiłam to szlifierką kątową, bo jest najszybciej, ale trzeba mieć z nią wprawę i silną rękę. Można zastąpić ją inną szlifierką, ale będzie trzeba poświęcić szlifowaniu więcej czasu, chociaż pewnie będzie bardziej bezpiecznie.
 2. Po wyszlifowaniu należy dobrze odpylić powierzchnię.
 3. Docinamy dwa kawałki deski, która posłuży nam za łączenie blatu pod spodem.
 4. Obracamy nasze deski na blat i od spodu dokręcamy dwie małe deski.
 5. Teraz czas na olejowanie blatu od tyłu.
 6. Kiedy oleje przeschnie, przykręcamy z czterech stron nogi do blatu.
 7. Odwracam stół na nogi i olejujemy blat V33.

drewniany stół DIY na taras

Jak olejować meble ogrodowe?

Powierzchnia drewna musi być sucha, czysta, aby olej można było dobrze rozprowadzić, a potem wsiąknąć. Olejowanie można przeprowadzić pędzlem lub wałkiem jeżeli olejujemy większą powierzchnię. Na pierwszą warstwę nie żałujemy oleju, chociaż nie może on spływać, czy też zbierać się w różnych miejscach jak np. siedzisko. Olej do mebli ogrodowych V33 – świetnie się rozprowadza, ładnie podbija strukturę drewna, niewyczułam żadnego nie przyjemnego zapachu (ale malowanie przeprowadzałam na dworze, więc może delikatny zapach jest), a przede wszystkim zabezpieczy drewniany stół DIY.

Olej V33 zapobiega też:

 • przed szarzeniem drewna
 • wnikaniu wody w powierzchnię
 • oraz chroni przed promieniami UV i warunkami pogodowymi

Samo olejowanie jest bardzo proste i przyjemne. Zawsze trzeba się stosować do poleceń producenta na opakowaniu i pamiętać o tym, aby olejować meble co sezon, a nawet dwa razy w sezonie jak jest tak potrzeba.

drewniany stół DIY

drewniany stół DIY

drewniany stół DIY

Tak tego mi było trzeba na tym tarasie. Takie piękne deski z naturalnym nierównym brzegiem idealnie pasują do domku letniskowego i leśnego klimatu, który panuje w moim ogrodzie. Do tego olejowanie bezbarwnym olejem spowodowała, że drewno nadal wygląda naturalnie, świeżo i drewnianie :) W końcu mogłam zamienić plastikowy stolik na stół z prawdziwego zdarzenia. 

 

 

Wpis przygotowany we współpracy z  marką V33

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons