dekoracyjne diyogrodowe diyWydarzenia

5 pomysłów na proste dekoracje z kwiatów i wizyta w „Pytaniu na Śniadanie”

proste dekoracje

Czas już przepędzić zimę. Mam już dość zimna, ponurych dni, braku słońca i siedzenia w domu, bo na dworze się nie da. By pozbyć się zimy – czas zaprosić wiosnę. Już pojawiły się w sklepach wiosenne kwiaty, takie jak żonkile, hiacynty, tulipany, dzwoneczki, a zaraz będą krokusy i szafirki. Nie ma prostszego sposobu na zaproszenie wiosny domu jak wprowadzenie kwiatów do domu. Mam dla Was 5 pomysłów na proste dekoracje z kwiatów, które we wtorek pokazałam w „Pytaniu na Śniadanie”.

proste dekoracje

5 pomysłów na proste dekoracje z kwiatów

Jestem zdania, że zawsze najlepiej wykorzystywać to, co ma się pod ręką w domu. Najprostsze pomysły są najlepsze, więc i tym razem wykorzystałam naczynia, wazony, latarnie, które na co dzień ozdabiają mój salon. Tylko tym razem będą w nich kwiaty.

 

1. Hiacynty w wazie

Porcelanowa waza do zupy pięknie wyeksponuje kilka hiacyntów. Moje były w ziemi, więc trafiły do naczynia, a górę wypełniłam mchem. Dodałam jeszcze gałązkę bluszczu i już jest pięknie.

proste dekoracje

 

2. Kwiaty w słoiku

To takie proste – do dużego słoika wrzucasz na dno kilka kamieni, na to cebule kwiatów, które można przykryć mchem, ale to wcale nie jest konieczne. Potem wystarczy pamiętać o tym, aby w słoju było zawsze mokro i cebule pięknie nam zakwitną. 

proste dekoracje

 

3. Kwiaty w latarni

Uwielbiam latarnie, bo lubię wieczory przy świecach. Jednak jak przychodzi wiosna – świece mogę zastąpić kwiatami. Najlepsze będą takie w ziemi i tu świetnie sprawdzą się fioletowe dzwoneczki, które można włożyć do małych koszyczków i umieścić je w latarniach.

proste dekoracje

 

4. Fasola w wazonie

Na pewno znacie pomysł włożenia mniejszego wazonu do większego i wypełnienia przestrzenią między nimi np. plasterkami cytryn. Tylko te cytryny za długo nie wytrzymują, a tymczasem wazon można wypełnić np. fasolą i wygląda to bardzo fajnie i jest trwałe. Fasole można również spryskać sprayem i uczynić ją kolorową. Do takiego fasolowego wazonu można włożyć wysokie tulipany, a dookoła nich krótsze żonkile. Kilka gałązek z ogródka wsadzonych do wody zaraz puści listki i wiosenny bukiet jest gotowy.

proste dekoracje

 

5. Kwiaty pod kopułą

Kopuły to dobry element dekoracyjny, bo można je wypełniać na wiele sposobów. Tym razem na wiosnę zagościły u mnie prymulki, a dookoła nich wyłożyłam mech chrobotek, który ma bardzo soczysty zielony kolor oraz małe dekoracje.

proste dekoracje

 

Zobaczcie też, jak pokazywałam te proste dekoracje z kwiatów w „Pytaniu na Śniadanie”. Tutaj jest link do nagrania.

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons