dekoracyjne diyszyciowe diy

Tulipany szyte na miarę

Kto by pomyślał, że kwiaty można uszyć? Tutorial wydaje się łatwy, a sam pomysł doskonale nadaje się na prezent dla Mamy czy Babci. Szycie nie jest skomplikowane, ale wykonanie bukietu zajmuję trochę czasu. Mimo wszystko efekt wart jest zachodu.

00

Materiały:

Tkanina
Słomki papierowe albo patyczki do szaszłyków
Klej na gorąco
Watolina

1

Wzór tulipana do wykorzystania.

tulipan

Składamy tkaninę na pół na lewej stornie, odrysowujemy szablon płatka i liścia.

2

Ja szyje na tkaninie po zaznaczonym wzorze, a dopiero potem wycinam. Tak jest łatwiej.

3

Wywracamy kwiatek na prawą stronę, wypychając dobrze np. nożyczkami. Wypychamy kwiatek watoliną, a na końcu ręcznie zszywamy.

4

Wycinamy liście i obszywamy rurki z tkaniny jako łodygę.

5

Za pomocą gorącego kleju, wklejamy kwiatek w papierową słomkę i naciągamy na nią rurkę z tkaniny. Doklejamy u góry gorącym klejem. Najwięcej czasu poświęciłam na wywrócenie tak cienkich rurek na prawą stronę, ale udało się.

6

Na koniec wystarczy w kleić liście.

7

Kwiatki zawiń w dekoracyjny papier, formując bukiet.

0

Cudowny pomysł na prezent, a na dodatek wieczny, bo z pewnością kwiaty nie zwiędną. Osoba obdarowana będzie mocno zdziwiona Twoim dziełem, więc wyciągamy maszynę do szycia i do pracy.

POLECAM!

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

44 komentarze

 1. Rewelacyjne do wnętrza, dużo piękniejsze, niż sztuczne kwiaty! Na pewno zagoszczą wiosną na moim stole.
  Myślę sobie, że rurki z powodzeniem można okleić materiałem. Tak na okrętkę, z paska materiału. Nawet, jeśli będzie się trochę strzępił, to efekt powinien być fajny. A i zabawy z odwracaniem cieniutkich rureczek się pozbędziemy ;)

 2. Super pomysł. Trochę pracochłonny, ale kwiatki śliczne i miłe w dotyku. Dołączam do pytania Agi, skąd wziąć taki ładny materiał ? :)

     1. Właśnie dlatego kocham DIY. To jest prawdziwe uzależnienie i w 100% pozytywne :D Jedyny nałóg na świecie, który powinien się rozprzestrzeniać :D

 3. Pomysł genialny. Pięknie wyglądałby te kwiaty w pokoju dziecięcym. Czy podzielisz się informacją skąd masz pistolet do kleju na gorąco? Warto kupić identyczny?
  Ps podoba mi się Twój blog :)

 4. Piękne są te kwiaty:) Na szybkie wywinięcie materiału na łodygi użyłam zwykłych słomek a dokładniej zszyłam jeden koniec materiału, do środka włożyłam słomkę i od zszytej strony długim patyczkiem do szaszłyków wpychałam materiał do jej środka. Jak tylko mam kilkucentymetrowy kawałek wywrócony na prawą stronę wyciągam słomkę i patyczek, chwytam za niego i wywracam resztę materiału. Taki mój patent:)

Leave a Response

Simple Share Buttons