dekoracyjne diyszyciowe diy

Tulipany szyte na miarę

Kto by pomyślał, że kwiaty można uszyć? Tutorial wydaje się łatwy, a sam pomysł doskonale nadaje się na prezent dla Mamy czy Babci. Szycie nie jest skomplikowane, ale wykonanie bukietu zajmuję trochę czasu. Mimo wszystko efekt wart jest zachodu.

00

Materiały:

Tkanina
Słomki papierowe albo patyczki do szaszłyków
Klej na gorąco
Watolina

1

Wzór tulipana do wykorzystania.

tulipan

Składamy tkaninę na pół na lewej stornie, odrysowujemy szablon płatka i liścia.

2

Ja szyje na tkaninie po zaznaczonym wzorze, a dopiero potem wycinam. Tak jest łatwiej.

3

Wywracamy kwiatek na prawą stronę, wypychając dobrze np. nożyczkami. Wypychamy kwiatek watoliną, a na końcu ręcznie zszywamy.

4

Wycinamy liście i obszywamy rurki z tkaniny jako łodygę.

5

Za pomocą gorącego kleju, wklejamy kwiatek w papierową słomkę i naciągamy na nią rurkę z tkaniny. Doklejamy u góry gorącym klejem. Najwięcej czasu poświęciłam na wywrócenie tak cienkich rurek na prawą stronę, ale udało się.

6

Na koniec wystarczy w kleić liście.

7

Kwiatki zawiń w dekoracyjny papier, formując bukiet.

0

Cudowny pomysł na prezent, a na dodatek wieczny, bo z pewnością kwiaty nie zwiędną. Osoba obdarowana będzie mocno zdziwiona Twoim dziełem, więc wyciągamy maszynę do szycia i do pracy.

POLECAM!

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons