dekoracyjne diyorganizacyjne diyrecyklingowe diy

Wazonik z żarówki – sprawdzam DIY z Pinteresta!

wazonik z żarówki

Wazonik z żarówki chciałam zrobić chyba od początku prowadzenia bloga. Nawet nie wiecie, ile ja sobie tych żarówek przez ten czas na odkładałam. Ze sto wazoników bym zrobiła. :) Jednak nigdy mi się nie udało. Kiedy mam pomysł, to muszę kuć żelazo. póki gorące, bo potem jednak odkładam i zapominam. W pokoju moich chłopaków miałam wyjątkową lampę (tu o niej pisałam) i bardzo fajne duże żarówki. Kiedy jedna się przepaliła, to od razu wzięłam ją na warsztaty, aby i ona nie trafiła do żarówek, które odeszły w wieczne zapomnienie. Sprawdziłam, czy tutorial na to DIY z Pinterest to dobry pomysł, czy kompletna ściema.

wazonik z żarówki

Jak zrobić wazonik z żarówki?

Co potrzebujemy?

 • żarówka
 • kombinerki
 • kombinerki jubilerskie
 • klej na gorąco

wazonik z żarówki

Na Pintereście wygląda to tak prosto. Złap tu i raz, dwa, masz wazonik. Wzięłam kombinerki i próbowałam złapać czarną końcówkę, która jest ceramiczna. Niestety kombinerki ześlizgiwały się na wszystkie strony. Chwilę się pomęczyłam, aby nie zgnieść szkła żarówki w jednej ręce, a drugą złapać śliską końcówkę w mocny uścisk.

wazonik z żarówki

W końcu się udało, ceramika się ukruszyła i mogłam się jej pozbyć i ją wydłubać.

wazonik z żarówki

Potem można dostać się do elementów środkowych i je powoli i cierpliwie wyciągnąć. 

wazonik z żarówki

Aby żarówka mogła stać, robię kółko z gorącego kleju. 

wazonik z żarówki

Żarówkę wypłukałam wodą. Nalałam sporo wody, aby żarówkę dobrze obciążyć, włożyłam kwiatek i voila.

wazonik z żarówki

wazonik z żarówki

wazonik z żarówki

Teraz mogę z całą pewnością powiedzieć, że to DIY to dobry pomysł na bardzo oryginalny wazonik. Im większa żarówka, tym lepiej. Spróbujcie koniecznie!

 

Podziel się...
52
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
 • hereigoagain.blog.pl

  pięknie wygląda :)

 • mam od dawna przygotowane dwie i będę tam światełka wsadzać, tylko czekam, az mąż będzie miała czas. A wazonik to też fajny pomysł.

 • Dziękuję Ci za to DIY. Już od dawna widzę takie wazony, ale nie zdążyłam wcześniej poszukać jak je stworzyć.

 • Super sprawa! W sumie na taki dekoracyjny przybornik – np. na jakieś ozdobne długopisy – to też by mogło zadziałać, tylko jakieś obciążenie musiałoby być w środku (kamyczki, piasek), bo długopisy same raczej niewiele by ważyły. Ale super! :)

  • Masz racje. trochę piasku, czy ozdobnych kamieni już można do innych rzeczy żarówkę wykorzystać.

 • Wspaniale wygląda ten wazonik!

 • Bardzo fajnie Ci wyszedł wazonik :). Zastanawiałam się jak go postawić ale o kleju na gorąco nie pomyślałam. Jeśli mogę podpowiedzieć i ułatwić sprawę z opróżnianiem żarówki, to najpierw trzeba zdjąć metalową zaślepkę ( podważyć i ściągnąć). Wtedy odsłania się dziurka w czarnej ceramicznej części, w którą wystarczy włożyć np. bociany (cienki nożyk..), manewrować do ukruszenia elementu. Potem tylko wyciągnąć/ wydłubać ;). Dużo łatwiej niż kruszenie od zewnątrz. Sama próbowałam najpierw jak u Ciebie, aż w końcu znalazłam srebrną zaślepkę :).

  • Właśnie moja żarówka była ciut inna. ;) Ale dałam radę.

 • Super wazonik;)

 • ciekawe co moje koty powiedziałyby na taki wazonik ;) pewnie bardzo by im się spodobał ;)

Simple Share Buttons