Rady nie od parady

13 zastosowań WD40 w domu, które warto znać!

13 zastosowań WD40

Podobno kiedy masz śrubokręt, młotek i WD40 w domu, to dasz sobie radę ze wszystkimi naprawami. Mam dla Was 13 zastosowań WD40 w domu, które powinien znać każdy domownik. Dzięki temu, że posiadasz choćby niewielką buteleczkę WD40 pod ręką, uporasz się z większością usterek w domu. Jednak ten środek nie tylko smaruje, konserwuje, ale także czyści, nabłyszcza, usuwa rdzę i zabezpiecza przed kolejną korozją. 

Zobacz film “13 zastosowań WD40”

Poznaj 13 zastosowań WD40 w domu

 

  1. Idealny na rdzę

Jeżeli mamy coś, co nam zardzewiało, to bez problemu pozbędziemy się rdzy za pomocą WD40. Wystarczy popsikać przedmiot i poczekać kilkanaście minut, aby rdza zeszła pod wpływem gąbki, czy drucianej szczotki. Na dodatek przedmiot zostaje zakonserwowany, aby rdza się już nie pojawiała.

2. Oliwienie zawiasów

Większości z nas WD40 kojarzy się z oliwieniem zawiasów. I słusznie! Przesmarujemy nim zarówno zawiasy w domu, ale także te przy furtce czy bramie, aby te nie skrzypiały przy każdy otwarciu. Na dodatek zawiasy będą teraz też chronione przed korozją.

3. Nasmarowanie zamków

Pamiętajmy też o tym, aby WD40 użyć, kiedy zamek w drzwiach się zacina, a klucz nie radzi sobie z ich otwarciem. To samo możemy zrobić z zacinającym się zamkiem-suwakiem od torebki, bluzy czy butów. Trochę WD40 i suwak swobodnie się przesuwa.

4. Oliwienie łańcucha rowerowego WD40

Jeżeli chcesz przygotować rower do sezonu, to pamiętaj, że WD40 naoliwisz łańcuch, ale także zabezpieczysz go przed rdzą i korozją. Możesz 2-3 razy w sezonie popsikać łańcuch, a rower będzie Ci służył nie tylko jeden sezon.

5. Likwidacja rys na podłodze

Porysowana podłoga ceramiczna? Gdy rysy na płytkach ceramicznych nie są zbyt głębokie, to wystarczy trochę WD40, aby kompletnie zarysowania zniknęły nam z pola widzenia. W ten oto prosty sposób możemy odnowić podłogę, ale także ją pięknie nabłyszczyć.

6. Zdejmowanie naklejek

Chyba nie ma osoby, która by nie doświadczyła uporczywego ściągania naklejek z różnych przedmiotów. Tu z pomocą znowu przychodni nam zastosowanie WD40. Wystarczy popsikać naklejkę, odczekać kilka minut, a ta zejdzie w całości razem z klejem.

7. Zabezpieczenie narzędzi ogrodniczych

Świetny sposobem na zabezpieczenie narzędzi ogrodowych jest wypsikanie ich na zimę WD40. Dzięki temu metalowe części narzędzi są za konserwowane, odporne na rdzę, a na wiosnę doskonale nadają się do użytku.

8. WD40 wyczyścisz srebrną biżuterię

Tak, tak. Kiedy Twoja srebrna biżuteria zaśniedziała, co jest absolutnie naturalnym procesem, to wystarczy popsikać ją WD40 i zostawić na 15-20 minut. Potem całość umyć pod ciepłą wodą z mydłem i blask Twojej biżuterii przywrócony.

9. Na uszczelki w samochodzie

Jeżeli masz problem z otwarciem drzwi od samochodu w czasie mrozów, to wysmarowanie WD40 uszczelek przy drzwiach rozwiąże ten problem. Koniec z porannym szarpaniem się z drzwiami.

10. Czyszczenie grilla

Ruszt bez problemu wyczyścisz WD40. Znowu wystarczy popsikać ruszt, zostawić na kilka minut, a potem oskrobać go kulką folii aluminiowej lub szczotką drucianą. Potem myjemy go płynem do naczyń i gorącą wodą. Teraz robienie grilla znowu będzie przyjemnością.

11. Czyszczenie zlewu

WD 40 świetnie sprawdzi się do wyczyszczenia i nabłyszczenie zlewu. Płyn dochodzi też w miejsca trudno dostępne jak te przy kroku. Na dodatek woda będzie ładnie spływała z powierzchni i nie będzie tworzyła nieestetycznych plam.

12. Ściąganie za ciasnych pierścionków

Dłonie potrafią mocno spuchnąć, a obrączka czy pierścionek nie dość, że uciskają, to na dodatek nie chcą zejść z palca. Tu z pomocą znowu przychodzi WD40, które pozwoli nam ześlizgnąć pierścionek z palca.

13. Konserwacja powierzchni skórzanych

Czy macie w domu pastę do butów? Już dawno zapomniałam o takim przedmiocie. Zawsze pod ręką ma WD40, które świetnie konserwuje tapicerki skórzane, buty, czy torebki.

 

Mam nadzieję, że te 13 zastosowań WD40 w domu, ułatwi Wam trochę życie. Jestem też przekonana, że znacie inne zastosowania dla tego środka, więc podzielcie się tym w komentarzu, aby inni też mogli skorzystać z tych trików.

Poznaj też inne rady nie od parady.

 

 

Wpis przygotowany z marką WD40

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons