majsterkowanieremont

Jakich elektronarzędzi potrzebujesz w domu?

Jakich elektronarzędzi potrzebujesz w domu?

Często mnie pytacie, co jest potrzebne z elektronarzędzi w domu. Ostatnio przy przeprowadzce, urządzaniu nowych wnętrz, miałam wiele wyzwań. Skręcanie mebli, wieszanie obrazów i dekoracji na ścianach, ale także odkręcanie różnych elementów ze starego mieszkania. Robić to wszystko ręcznie, wiadomo, że się nie da. Bez elektronarzędzi dzisiaj, ani rusz, a skręcanie mebli śrubokrętem czy kluczem nasadowym to dużo więcej czasu i siły. Dlatego dzisiaj powiem Wam, jakich elektronarzędzi potrzebujesz w domu?

Jakich elektronarzędzi potrzebujesz w domu

Jakich elektronarzędzi potrzebujesz w domu?

Pierwsza i najważniejsza to jest wkrętarko-wiertarka najlepiej udarowa. Jest to bardzo wszechstronny sprzęt, który powinien być w każdym domu, bo po prostu ułatwia usuwanie dużych jak i małych usterek. To jest sprzęt, który pozwoli Wam:

  • wywiercić dziurę w ścianie nawet tej betonowej
  • nawiercić drewno czy płytę meblową
  • przykręcić czy skręcić różne elementy

 

Jaki sprzęt wybrać?

  1. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Na rynku jest sporo narzędzi, ale to te akumulatorowe cieszą się największą popularnością, ponieważ są mobilne i można ich używać w różnych miejscach. Kolejny argument to najczęściej niewielkie gabaryty, które świetnie dopasowują się do ręki. Tego typu sprzęty cechują się niższym poziomem hałasu, a to w budownictwie wielorodzinnym duża zaleta. Można ich używać nawet tam, gdzie nie ma prądu np. w domku letniskowym, czy na kempingu.

2. Walizka do narzędzi

U mnie królują narzędzia, które są od razu w walizce. To pozwala na łatwe przechowywanie sprzętu, ochrona go przed niszczeniem i złym przechowywaniem oraz zawsze wszystko jest w jednym miejscu. Elektronarzędzia łatwo też transportować i przewozić.

3. Latarka w wiertarko-wkrętarce

Niby po co, a jednak oświetlenie miejsca pracy wiertła czy wkrętarki to bardzo duże ułatwienie. Dzięki temu precyzyjnie można wykonać zadanie elektronarzędziem, ale także skupić się na pracy, a nie wytężaniu wzroku, czy dobrze działamy sprzętem.

3. Kupowanie narzędzi w zestawach

Po pierwsze dużo taniej to wychodzi i mamy jedną walizkę do przechowywania. Ponieważ jestem blogerką DIY, to mam takich walizek dużo, bo mam wiele różnych sprzętów i zapewniam Cię, że jedna walizka zawierająca 2-3 urządzenia, to duża oszczędność miejsca w domu. Kupując elektronarzędzia akumulatorowe w zestawie, masz po jednym akumulatorze do każdego sprzętu. Dzięki temu możesz w czasie pracy zmieniać akumulator, kiedy jeden się wyczerpie. To też bardzo ułatwia pracę.

Zestaw elektronarzędzi DeWalt DCK266P2, który zawiera wkrętarkę akumulatorową bezszczotkową DCD796, zakrętarkę udarową DCF887, ładowarkę, 2 akumulatory 5.0 Ah oraz kufer DS150 TOUGH SYSTEM – to jedna walizka i duże ułatwienie w przechowywaniu.

Jakich elektronarzędzi potrzebujesz w domu?

Wiertarko-wkrętarka udarowa DCD796 

to najnowszej generacji wiertarko-wkrętarka 18 V. Bezszczotkowy silnik zapewnia wydajność oraz długą żywotność. Zwarta i konstrukcja pozwala na pracę w trudnodostępnych miejscach. DCD796 to mocny sprzęt, o długiej żywotności eksploatacyjnej, dzięki metalowym kołom zębatym w dwu-biegowej przekładni. Regulacja momentu obrotowego w DCD796 może odbywać się za pomocą 15 pozycji, co pozwala na precyzyjną pracę w różnych materiałach. Wiertarko-wkrętarka  ma w zestawie szybkozaciskowy, jednotulejowy uchwyt wiertarski 13 mm z automatyczną blokadą wrzeciona. Pozwala on na szybką i fachową wymianę akcesoriów. W  DCD796 mocowanie akumulatorów jest wsuwane, co ułatwia sprawny montaż i demontaż. Wiertarko-wkrętarka posiada stalowy zaczep, dzięki któremu można zawiesić sprzęt przy pasku, co poprawia komfort pracy. Zastosowana w  DCD796 dioda LED umieszczona w stopie z funkcją opóźnienia zapewnia bardzo dobrą widoczność pola pracy. W razie potrzeby pełni funkcję latarki.

Jakich elektronarzędzi potrzebujesz w domu?

Zakrętarka udarowa DCF887 

to kompaktowy klucz udarowy XR Li-Ion 18 V. Kompaktowa i lekka konstrukcja pozwala na prace w ciasnych przestrzeniach.3 biegowa, pozwala na dopasowanie klucza do rodzaju wykonywanej pracy i materiału. 3 diody LED doświetlajace miejsce pracy. Klucz udarowy DeWalt wyposażony jest w bezszczotkowy silnik, zapewnia wysoką efektywność pracy. Wygodny ogumowany uchwyt zapewnia komfort. Metalowa przekładnia pozwala na skuteczne przeniesienie napędu oraz długą żywotność urządzenia. Uchwyt 1/4″ hex. Aluminiowa obudowa silnika odprowadzająca ciepło. Wielonapięciowa ładowarka. Należąc do gamy XR Li-Ion charakteryzuje się dużą efektywnością i wydajnością. Jeżeli spodobał Ci się ten zestaw, to dowiedz się o nim więcej pod tym linkiem.

Jak dla mnie zakrętarka to bardzo ułatwiający sprzęt zarówno w domu, ogrodzie, w warsztacie. Kiedy się przeprowadziłam, to kilka mebli wymagało skręcania śrubami i to w trudno dostępnych miejscach – np. narożnikach. Dzięki zakrętarce poszło to raz, dwa, a co dla mnie najważniejsze meble są bardzo dobrze skręcone. Ręcznie prawdopodobnie tak bym ich dobrze nie skręciła.

Jakich elektronarzędzi potrzebujesz w domu?

Pamiętaj też, że wybierasz sprzęt na długie lata i naprawdę warto zainwestować w dobrą i sprawdzoną markę, która ułatwi Ci niejedną pracę w domu czy w garażu. Mam nadzieję, że teraz już wiesz jakich elektronarzędzi potrzebujesz w domu.

 

 

Wpis sponsorowany przygotowany z Domitech.pl

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons