drewniane diyogrodowe diy

Kwietnik z szuflady – prowadzę „Pytanie na Śniadanie Extra” odcinek 2

Kwietnik z szuflady

W kolejnym „Pytaniu na Śniadanie Extra”, gdzie prowadzę swój własny cykl „DIY, czyli zrób to sam”, pokazałam jak wykonać prosty kwietnik z szuflady. W DIY o to chodzi, aby trochę pokombinować, wykorzystać to, co zalega nam w piwnicach i podnieść trochę wartość przez przerobienie. Ja uwielbiam tworzyć na działce, na tarasie. Ptaszki mi śpiewają, czasami pada deszcz, a ja sobie pracuję na świeżym powietrzu. Nawet głowa pełna myśli szybko mi się oczyszcza, gdy się skupiam na wykonywaniu mojego pomysłu. Wykorzystanie starych szuflad to fajna sprawa, a dodanie stylowych nóg wykonanych z tralek doda im fajnego charakteru. TUTAJ możesz obejrzeć jak gadałam jak najęta w telewizji. :)

Jeżeli chcesz obejrzeć pierwszy odcinek z tej serii w TV, to zapraszam do tego wpisu.

Kwietnik z szuflady

Jak wykonać kwietnik z szuflady?

Materiały:

  • szuflada
  • 2 tralki
  • wkręty
  • wyrzynarka
  • wkrętarka
  • farby akrylowe

Na początek przecinam tralki o połowę.

Wkręty wkręcam w dno szuflady.

Potem obracam szufladę bokiem i do lekko wystających wkrętów przymierzam pociętą tralkę. Wtedy cofam wkręt i dopiero wtedy wkręcam go w przygotowaną nogę.

Kwietnik ma już cztery nogi.

Na koniec jeszcze farba. Maluję farbą akrylową, bo dzięki temu zabezpieczę drewno. Kwietnik będzie można postawić na dworze.

Kwietnik z szuflady

Kwietnik z szuflady

Kwietnik z szuflady

Kwietnik z szuflady

Kwietnik z szuflady

Kwietnik z szuflady

Kwietnik z szuflady

Taki kwietnik z szuflady może mieszkać z nami w domu, ale może być też lokatorem na balkonie, tarasie czy w ogródku. W sumie nie musi być on nazywany kwietnikiem – może być to też stoliczek. Taki co to kawkę można na nim odstawić, położyć książki, gazety albo świece. Sami zdecydujcie do czego posłuży Wam to DIY, bo pewnie sami macie kilka zastosowań, gdzie taki kwietnik czy stolik Wam się przyda. 

Oczywiście zapraszam Was jutro na kolejny odcinek „Pytanie na Śniadanie Extra” około 11.10 na TVP2. Tak się rozpędziłam z tworzeniem, że telewizja musiała dać mi dodatkowe minuty, więc jutro będzie całe 10 minut „DIY, czyli zrób to sam” :)

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons