dekoracyjne diyogrodowe diy

Las w słoiku DIY – największy dekoracyjny HIT sezonu!

Las w słoiku

Las w słoiku stał się tak modny w ostatnim czasie, że nawet są warsztaty ich tworzenia. Mnożą się też firmy, które je wykonują i sprzedają, a słoiki z lasem w środku rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Koszt takiego słoika to 200-700 zł. Oczywiście na moim blogu nie może zabraknąć tego niesamowitego pomysłu i też stworzyłam las w słoiku, aby Wam pokazać jak taką niecodzienną dekorację przygotować. Zwłaszcza teraz latem łatwo pozyskać z ogródka, jak nie swojego to sąsiada, znajomego, małe roślinki, które umieścimy w takim słoju. 

Las w słoiku

Jak pielęgnować las w słoiku?

Najlepsze jest to, że las w słoiku nie wymaga od nas wielkiej pielęgnacji, ponieważ zamknięty słoik ma swoje wewnętrzne życie i wystarczy raz na tydzień spryskiwaczem zwilżyć rośliny. Woda ma obieg zamknięty, wchłaniana jest przez korzenie i uwalniana podczas parowania, a przez skraplanie znowu wraca do podłoża. Słoik nie lubi być w pełnym słońcu.

Jak zrobić las w słoiku?

Super proste jest wykonanie takiego słoika. Potrzebujemy duży słoik, trochę ziemi, kamyczki, mech (ten można kupić w dobrej kwiaciarni i sklepach internetowych) i małe rośliny. Tu można włożyć w zasadzie wszystkie rośliny zielone, niekwitnące. Hosty, paprocie, małe drzewa jak np. dąb, barwinka, bluszcz hedera, żurawki itd.

Zobacz jak zrobiłam mój las w słoiku krok po kroku.

Las w słoiku

Las w słoiku

Jestem sama ciekawa, jak taki las będzie rósł. Na pewno będzie mi przypominał w jesienno-zimowe wieczory mój kawałek lasu. Pomysł jest też świetny do wykonania dla kogoś na prezent, bo to jest niesamowicie zaskakujące otrzymać las w słoiku. To ręka w górę, kto zrobi sobie taki mini las?

Jeżeli pomysł DIY Ci się spodobał, to podaj go dalej i zostaw komentarz.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons