drewniane diyogrodowe diy

Najlepsze drewno na taras, które ułożysz sam! Balkonowa Rewolucja 1/3

drewno na taras

Metamorfozy wnętrz to moja wielka miłość. Nie mogę wytrzymać za długo bez remontu, zmian i wyzwań. Mam taką naturę, że muszę ciągle działać i zmieniać otoczenie. Tym razem zabrałam się za balkon w moim rodzinnym domu, u mojej Mamy, który od wielu lat był niewykończony. Kiedyś remontami zajmował się Tata, ale kiedy go zabrakło, Mama sama musi zadbać o dom. Aby jej zrobić przyjemność postanowiłam odmienić jej balkon i urządzić kolejny pokój, ale tym razem pod chmurką. Długo rozmyślałam nad tym, jak się za to zabrać, bo na balkonie trzeba było zmienić podłogę, a także zrobić sztachety na zastanych barierkach. Pół zimy upłynęło mi na planowaniu tej metamorfozy, ponieważ balkon jest długi i wąski. A taki balkon to wyzwanie. W końcu w mojej głowie powstał plan. 

Tak wygląda balkon przed – ma 6 metrów długości na metr szerokości. Dzisiaj pokażę Wam jak ułożyliśmy podłogę. Jest to pierwszy wpis z tej balkonowej rewolucji.

drewno na taras

Najlepsze drewno na taras, które ułożysz sam!

Z podłogą od razu wiedziałam, co zrobię. Wykorzystałam już wcześniejsze doświadczenie z Gumi Taras i to właśnie na takie drewno na balkon się zdecydowałam. Tu zobacz, jak układałam podłogę od Gumi Taras na swoim balkonie. U mnie Gumi Taras jest od 2 lat i był to świetny wybór. Po pierwsze podłoga jest drewniana więc można po niej chodzić bosymi stopami, bo jest pięknie wykończona. Po drugie podłogę można ułożyć samemu w kilka godzin. System elementów jest tak skonstruowany, że można układać wiele wzorów, a deski łączy się gumowymi łącznikami. Gumi można układać na płytkach, betonowej wylewce, kostce brukowej, itd. Dla mnie idealne rozwiązanie, bo na balkonie były stare płytki, które chciałam zasłonić.

Gumi Taras można ułożyć w trzech krokach:

Krok 1
Drewniane elementy łączymy gumowymi łącznikami.

drewno na taras

Krok 2
Odwracamy kawałek podłogi.

drewno na taras

Krok 3
Łączymy ze sobą kawałki podłogi.

drewno na taras

Jeżeli balkon jest nietypowy – ma jakieś wgłębienia, załomy – zawsze można element dociąć. Ja docięłam wgłębiania pod balustradę. Zrobiłam to wyrzynarką, a odcięte krawędzie zaolejowałam, aby je zabezpieczyć.

drewno na taras

Dzięki temu dopasowałam Gumi Taras do swoich potrzeb.

drewno na taras

Gumi Taras daje możliwość szybkiej odmiany balkonu, bez wiercenia, bez fachowca. Dodatkowo świetnie maskuje nierówności podłoża zastanego, bo podłoga jest tarasem tzw. „pływającym” i nie wymaga montażu na wkręty. Drewno jest dość ciężkie i nawet silna wichura mu nie da rady. Sprawdzone na moim balkonie! :)

Od zeszłego roku Gumi Taras ma też w ofercie piękne drewniane donice, skrzynie, przegrody balkonowe, które świetnie uzupełniają się z podłogą i można fajnie je zaaranżować. Na tak długim balkonie mogłam poszaleć i postawiłam na jego końcu przegrodę balkonową, a pod nią dużą doniczkę.

drewno na taras

drewno na taras

To drewno na taras jest odporne na warunki atmosferyczne. Raz na rok wystarczy drewno zaolejować, aby cały czas cieszyć się jego naturalnym wyglądem, co jest wielką zaletą tej podłogi. 

drewno na taras

Ułożenie tych 6 metrów kwadratowych Gumi Tarasu zajęło mi 2 godziny, więc to była bardzo szybka robota. Już na tym etapie balkon wygląda zupełnie inaczej. Można po nim od razu chodzić i go urządzać. Jednak to nie koniec jego odmiany. W kolejnym poście pokażę Wam, jak wykonałam balustradę. Zdradzę Wam tylko, że efekt Was zaskoczy :)

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons