Rady nie od paradyrecenzja

Znowu o rok starsza + mój prezent na urodziny

Znowu listopad. Znowu zmienia się liczba moich lat. Znowu jestem starsza o rok. Mogłabym tak narzekać, gdy nie jedno „ale”. Mój dziadek skończył niedawno 84 lata. Kiedy na niego patrzę, myślę sobie, że dobrze się trzyma i że ja też chcę takiej starości. Mam jeszcze jedną refleksję: jeśli dożyję wieku dziadka, to teraz z moimi 38 latami nie przeżyłam nawet połowy życia. Dziadek jest moim idolem, jeżeli chodzi o dbanie o siebie. Codziennie dobra dieta, kilkanaście minut na rowerku stacjonarnym, a wieczorem spacer. On po prostu o siebie dba. Teraz i ja zadbam o siebie, bo sprawiłam sobie najlepszy prezent na urodziny.

prezent-na-urodziny

Czy Ty dbasz o siebie?

Każda z nas powie: pewnie, że dbam. Chodzę do fryzjera, do kosmetyczki, od czasu do czasu na basen, trochę też pobiegam. Tylko czy takie zewnętrzne dbanie o siebie wystarczy? Czy wiesz, co dzieje się w Tobie? W środku? Pewnie że nie, bo niby skąd.

prezent-na-urodziny-1

Najlepszy prezent na urodziny dla kobiety

Nie chcę się zastanawiać, czy coś mi grozi. Chcę mieć tyle lat co mój Dziadek i oglądać wnuki, a nawet prawnuki. Dlatego robię sobie najlepszy prezent na urodziny i badam się sama w domu Brasterem.

prezent-na-urodziny-2

Braster to rewolucja w badaniu piersi

Nie do końca ufam sobie, badając się dłońmi. Jak to mówią: mój biust to moja sprawa – i rzeczywiście tak jest. Każda z nas musi sama kontrolować swój biust w domu. Jednak dzisiejsza technologia pozwala nam na dużo dokładniejsze badanie dzięki Brasterowi. To proste urządzenie pomaga w systematycznym badaniu i ewentualnym wykryciu zmian w piersi. Obsługa Brastera odbywa się za pomocą aplikacji, która prowadzi nas za rękę przez badanie. To jest bardzo proste!

prezent-na-urodziny-3

Dbaj o siebie regularnie!

Warto wyznaczyć sobie jeden dzień w miesiącu i poświęcić wtedy 15 minut na badanie. Braster rejestruje ewentualne zmiany w piersiach, a po około 2 dniach w aplikacji mobilnej mamy informacje, że nasze wyniki są dostępne. Tu bardzo ważny jest czas. Im szybciej dowiemy się, że mamy jakieś zmiany, tym lepiej dla nas. Wczesne wykrycie raka piersi daje nam bardzo dużą szansę na całkowite wyleczenie.

prezent-na-urodziny-4

Tak więc świętuję swoje 38 urodziny spokojniejsza, że robię dla siebie wszystko, co najlepsze. To jest też najlepsze, co mogę zrobić dla moich synów i męża. Nie będę potrzebować kolejnej torebki, butów czy zagranicznych wakacji, jeśli nie będę miała zdrowia, aby z tego korzystać. Nieraz w swoim życiu się przekonałam, że zdrowie to najcenniejsze, co mam, a na resztę po prostu zapracuję.

 

przerywnik

Regularne badanie piersi robię dzięki marce Braster.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

7 komentarzy

  1. Kosmiczna cena. Kogo na to stać? Taniej wyjdzie co miesiąc iść do lekarza. Nie każdy dostaje brastera za jego reklamę.

  2. Mi się zbliżają 26 urodziny, ale nawet nie przyszło mi do głowy, żeby sobie sprawić taki prezent. Ale to naprawdę ważna sprawa. Dziękuję za ten post i przypomnienie, że moje zdrowie jest w dużej części w moich rękach! Serdecznie pozdrawiam! I dużo dużo zdrowia i masę inspirujących pomysłów! Dziękuję za bloga :))))

  3. Widziałam program o Brasterze na Dzień Dobry TVN. Z ciekawości weszłam na stronę i się przeraziłam. Szkoda, że takie fajne i potrzebne urządzenie jest takie drogie, bo z tego względu mało która kobieta się zdecyduje na zakup :(

    1. Najważniejsze to, żeby nie zapominać o badaniu i dbanniu o swój stan zdrowia. A w przypadku tego urządzenia są też opcje abonamentowe – dla osób, którym trudno jest wyłożyć jednorazowo całą kwotę.

  4. Fajne, już od kilku miesięcy słyszę o tym urządzeniu. Na jednym warsztacie dla mam nawet słuchałam o jego zaletach. Super Kasiu, że promujesz profilaktykę piersi, wiele kobiet tak bardzo o tym zapomina..

Leave a Response

Simple Share Buttons