styropianowe diywielkanocne diy

Stożki wielkanocne DIY

Takich stożków jeszcze nie robiłam, a okazuje się, że stożki wielkanocne są niesamowicie urocze. W Pepco jest mnóstwo styropianowych, pastelowych jajek w różnych rozmiarach, więc kusiło mnie, aby coś z nich zrobić. W zeszłym roku zrobiłam piękny, wiosenny wianek, a teraz do kompletu powstały stożki wielkanocne. Wykorzystałam do tego pomysłu stare, ceramiczne osłonki, które były już wyszczerbione i w niezbyt modnych kolorach. Za pomocą drewnianych patyczków ładnie je odnowiłam i miałam na czym osadzić stożki. Ostatnio lubuję się w pastelowych dekoracjach i uwielbiam je tworzyć. 

Stożki wielkanocne DIY

Materiały:

Stożki wielkanocne

Do stożków przyklejam największe styropianowe jajka za pomocą kleju Max Repair UHU. Ten klej to świetna alternatywa dla tych, co nie posiadają kleju na gorąco. Łączy styropian, gumę, drewno, ceramikę itd. Generalnie to klej, który każdy powinien mieć w domu do drobnych i większych napraw.

Stożki wielkanocne

Styropianowe kulki oklejam tkaniną.

Stożki wielkanocne

I każdą przyklejam do stożka.

Stożki wielkanocne

Między większe jajka wklejam te mniejsze tak, aby pokryć cały stożek.

Stożki wielkanocne

Stare osłonki oklejam patyczkami drewnianym.

Stożki wielkanocne

Kolejny krok to wklejenie stożka w doniczkę i tu także świetnie spisze się Max Repair UHU.

Stożki wielkanocne

Przytrzymuję stożek przez chwilę, aby klej złapał.

Stożki wielkanocne

Niby stożki bardziej kojarzą się z Bożym Narodzeniem, ale takie z jajkami wyglądają genialnie. Świetna dekoracja, bo można stożki kupić w różnych rozmiarach i zrobić z nich fajną kompozycję. Moja wersja mówi o wykorzystaniu starych doniczek, ale można stożki postawić na świecznikach lub same ustawić na komodzie czy kominku. Stożki wielkanocne to dekoracja na wiele sezonów, więc co roku można ją wyciągać i dekorować dom na Wielkanoc.

 

Wpis powstał przy współpracy z UHU

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons