dekoracyjne diypapierowe diy

Zegar bez kukułki

Zegary ostatnio stały się moim konikiem. Okazuje się, że niewiele trzeba, żeby  zrobić zegar dopasowany do naszych wnętrz. Dzisiaj tekturowa wersja.
 
0 
 
Materiały:
 
Tektura
Czarny papier techniczny
Klej, nożyczki
Mechanizm zegara
Pisak srebrny Sharpie
Kawałek sznurka
Taśma klejąca
 
2 
 
Przycinamy tekturę i czarny papier, sklejając je ze sobą.
 
2a 
 
Na czarnej stronie rysujemy koło, które będzie tarczą naszego zegara.
 
 3
 
Teraz ozdabiamy zegar malując to co nam wyobraźnia podpowiada.
 
4 
 
Na środku koła robimy dziurkę i montujemy mechanizm zegara. Wycinamy niewielkie kółko i za pomocą taśmy klejącej montujemy do zegara.
 
 5
 
Zegar może być wykonany w różnych kolorach i dzięki temu świetnie nadawać się do różnych pomieszczeń. 
 
0 
 
Tylko kukułki brak :)
 
Buziaki!
 
 
 
 
 
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

15 komentarzy

  1. O kurcze to na prawdę proste i bardzo efektowne, ja bym zrobiła bardziej kolorowy, :) jak zrobie to pochwale się efektem :)

  2. Świetny, właśnie zastanawiam się czy mam gdzieś w domu stary mechanizm od zegarka. Miałabym co robić jutro z córcią :)

  3. Świetny pomysł! Zawsze podobały mi się przedmioty pomalowane farbą tablicową, a to jest niezła alternatywa :)

  4. W wolnej chwili wykonam taki zegarek :) Już nawet widzę, gdzie będzie wisiał. Świetny pomysł!

Comments are closed.