dekoracyjne diyoświetleniowe diy

Jak zrobić cotton ball domowym sposobem?

cotton ball

Cotton ball krok po kroku

Kolorowe kulki, cotton ball podbiły nasze serca. Lubimy ich ciepło, miłe wykończenie i uniwersalność, bo chyba nie ma takiego wnętrza, gdzie sznur cotton balls by nie pasował. Jednak często cena blokuje nas przed zakupem tych fajnych światełek. Kiedyś ktoś mnie zapytał jak zrobić cotton ball? Też jakiś czas się nad tym zastanawiałam. Udało mi się zrobić pewne próby i chyba mam patent jak wykonać domowe świecące kulki. 
 
Cotton ball
Przerywnik

Materiały do wykonania cotton ball:

Balony
Lampki choinkowe z białym kablem
Gaza
Klej wikolowy
Nożyczki
Krepa kolorowa
Przerywnik
Często mnie pytacie, gdzie kupić lampki choinkowe z białym kablem. Najlepiej zaopatrzyć się w taki sznur w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy lampki są wszędzie i ich cena jest bardzo atrakcyjna. Jednak przez cały sezon są dostępne w IKEA. Sznur 12 diod można kupić już za 10 zł. 
 
page1
 
Jeżeli chcemy kolorowe kulki, tniemy krepę na kawałki i zalewamy wodą. Farba z krepy puszcza i mamy barwnik do kleju. Klej można także zabarwić barwnikami spożywczymi i farbami akrylowymi.
 
page2
 
Klej wikol (Magic nie działa, kulki nie wyszły), mieszamy z odrobiną farbowanej wody,  aby otrzymać upragniony kolor.
 
page3
 
Dmuchamy balon, aby uzyskać kulkę, a gazę tniemy na kawałki. Najlepsze będą bardzo małe balony. Można je kupić, ale trzeba się naszukać, a gazę można zastąpić bandażem, który nawet lepiej się układa na balonach. To już podpowiedzi czytelniczek. 
 
page4
 
Teraz trochę brudnej roboty. Gazę moczymy w kolorowym kleju, odciskamy nadmiar i rozkładamy równo na balonie. 
 
page5
 
Zostawiamy przestrzeń tam, gdzie znajduje się wiązanie balona. Ja dałam dwie, trzy warstwy gazy.

page6
 
Kulki muszą dobrze wyschnąć około 48 godzin. Tu dodam, że klej magic nie usztywnił odpowiednio kulek, dlatego straciłam różowy kolor.
 page7
 
Po wyschnięciu musimy wyciągnąć balon ze środka. 
 
page8
 
Tu przydały się małe nożyczki do paznokci. Wystarczy balon przebić, a gumę wyciągnąć przez otwór przy wiązaniu balonika.
 
page9
 
Delikatnie wyciągamy gumę.  Jeżeli kulka się odkształci, nic straconego. Łyżeczką wypychamy ładnie kulkę.

page10
 
Po trudach operacji wyciągania balona kulki są gotowe.
 
page11 
Montaż kulek na lampki polega na tym, że wkładamy w otwór kulek lampkę. Jeżeli kulka się nie trzyma, igła, nitka w rękę i małe szycie załatwi temat.
 
Cotton ball 
Oczywiście kulki najlepiej prezentują się wieczorową porą.
 
Cotton ball
 
Kulki są sztywne, dobrze trzymają się na lampkach i nawet jak są wyłączone, świetnie się prezentują we wnętrzach. Dodatkowym atutem wykonania jest cena, a wynosi ona z lampkami około 15-17 zł, więc warto spróbować zrobić cotton ball w wersji diy. 
 
 
Zobacz inne fajne diy:
Półka do łazienkiMarokańskie świecznikiZagłówek łóżkaGirlanda z trójkątów
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons