lifestyleO mnie

10 książek na jesień, które polecam!

10 książek na jesień

Nie da się ukryć, że mamy już jesień. Słońce szybko zachodzi, a wieczory robią się długie i bardziej leniwe. Oczywiście ja Was zachęcam do tworzenia DIY. Pogoda jest piękna i zachęca do aktywnego spędzania czasu, ale wieczory miło spędzić z książką i kubkiem herbaty. Kiedy mam wolny wieczór to czytam jedną książkę za drugą. Na moim Instagramie od początku roku prowadzę takie małe wyzwanie i zapisuję, ile książek czytam miesięcznie, a potem rocznie. Powiem Wam, że wyniki same mnie zadziwiają, bo w tym roku przeczytałam już 60 książek, a najlepszy jesienno-zimowy okres czytelniczy dopiero przede mną. Postanowiłam pokazać Wam 10 książek na jesień, które sprawiły mi wyjątkową przyjemność podczas czytania.

10 książek na jesień

10 książek na jesień, które polecam!

 

1. Karolina Wilczyńska – Stacja Jagodno

To bardzo fajna seria książek Karoliny Wilczyńskiej, która opowiada o życiu rozwódki Tamary i jej córki. Po przeczytaniu pierwszej książki z serii „Zaplątana miłość”, po pierwsze – popłakałam się, bo historia tak złapała mnie za serce, a po drugie – od razu chwyciłam kolejną część. W każdej następnej części dochodzą nowe bohaterki, akcja się rozwija, a ich życie za każdym razem nie jest usłane różami. Bardzo ciepłe opowieści o trudach życia, miłości, tęsknocie i rodzinie. 

2. B.A. Paris – Za zamkniętymi drzwiami

Historia mrozi krew w żyłach, a najgorsze, że takie scenariusze pisze samo życie. Czasami idealne życie, które widać na zewnątrz, jest zupełnie inne po zamknięciu drzwi. I książka może nie zrobiłaby takiego wrażenia, gdy nie jej zakończenie – mnie normalnie szczęka opadła. Nadal zbieram ją z podłogi.

3. Karolina Wójciak – Matylda

Opowieść o młodych ludziach, których życie nie zawsze wiedzie się po ich myśli, a ich drogi splatają się w najmniej odpowiednim momencie, co kończy się tragedią. Historia wciąga – aż chce się ją przeczytać na raz. 

 

4. Cynthia Swanson – Wyśnione życia

Świetna powieść, która pokazuje, jak czasami trudno się w życiu odnaleźć i jak często się zastanawiamy, czy wybraliśmy w życiu właściwą ścieżkę. Najlepszą rekomendacją tej książki jest fakt, że na jej podstawie powstaje film, a główną rolę zagra w nim moja ukochana Julia Roberts. 

 

5. Lee Child – Jack Reacher

To cała seria rewelacyjnych kryminałów o byłym wojskowym Jacku Reacherze. Każda z książek Lee Childa w tej serii jest rewelacyjna. Przeczytałam ich już 11, a nie mam jeszcze dość. Uwielbiam głównego bohatera oraz jego buntownicze i niepokorne podejście do życia. Są dwa filmy na podstawie książek, a Jacka Reachera gra Tom Cruse. 

 

Przerywnik

Polecam moją książkę,
gdzie znajdziesz nowe tutoriale, których nie ma na blogu!

kup-teraz-banner-na-blog-ksiazka-kasiPrzerywnik

 

6. Remigiusz Mróz – Wotum nieufności

Nie wiem, czy trzeba kogokolwiek zapraszać do czytania książek Remigiusza Mroza, ale może są tacy, co nie jeszcze mieli okazji złapać za „Wotum nieufności”. Książka o życiu polityków i o tym, jak ta polityka się tworzy. Te wszystkie układy i układziki są świetnie opisane, a wokół tego życie rodzinne, walka o władzę i droga po trupach do celu. Jak mnie ta książka wciągnęła.WOW! Od razu przeczytałam też drugą część „Większość bezwzględna”. Trzecia część jeszcze przede mną.

 

7. A.J. Finn – Kobieta w oknie

Niby taka historia już była. Kobieta, która nie wychodzi z domu, dużo pije, jest na dnie… i szpieguje sąsiadów. Jednak to tylko pozory, bo trauma, którą przeżyła główna bohaterka wyjaśnia jej dziwne zachowanie. Historia o tym, jak straciła rodzinę, mrozi krew w żyłach. Na dodatek dom staje się dla niej niebezpiecznym miejscem. 

 

8. C.J. Tudor – Kredziarz

Książka mnie totalnie wciągnęła, bo ja uwielbiam kryminały i zagadki do rozwiązania. Tu historia próbuje się rozwiązać po 30 latach i okazuje się, że bardziej się plącze, niż rozwiązuje, ale zakończenie wbija w fotel. 

 

9. Carlos Ruiz Zafon – Labirynt duchów

Zafona czytam od lat i zbieram wszystkie jego książki. Długo trzeba było czekać na kolejną jego powieść, ale na szczęście już – i ma ponad 800 stron! Uczta dla fanów tego autora. Niby opowieść można czytać jak książkę niezależną od poprzednich, ale polecam zacząć od wcześniejszych książek, bo fabuła mocno się z nimi wiąże. 

 

10. Karolina Wójciak – Tożsamość nieznana NN

Główna bohaterka niby ma wszystko, ale chce od tego uciec, chce być samodzielna i niezależna od ojca. Spotyka chłopaka, który został wyrzucony z domu przez ojca alkoholika i próbuje przeżyć na ulicy. Losy tej dwójki łączą się, a na jaw wychodzi zbrodnia popełniona przez chłopaka w młodości. Historia jest niebanalna i wciąga na maksa.

10 książek na jesień

Macie jakieś fajne książki, które warto przeczytać? Piszcie koniecznie! Mam nadzieję, że i Wy skorzystacie z moich poleceń i ta jesień, a potem zima, miną nam na przyjemnym i długim czytaniu. 

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons