dekoracyjne diyorganizacyjne diyoświetleniowe diy

5 diy z pudełek po lodach, które Cię zaskoczą!

W dzieciństwie na moim osiedlu była mała, rodzinna cukiernia i uwielbiałam jak mama mnie tam zabierała na świeże drożdżówki, pachnące anyżki (które uwielbiam do dziś) i pyszne lody sprzedawane na gałki w wafelku. Ledwo sięgałam do lady, ale zawsze podglądałam, co tak pięknie pachnie. To zdecydowanie mój smak dzieciństwa. Waniliowe lody jedzone na dworze na spacerze z mamą. Takie rzeczy pamięta się całe życie – i te spacery i ten smak. Chciałabym, aby moje dzieci też miały takie miłe wspomnienie jak ja, aby jakiś smak powodował, że ich myśli szybko wrócą do tego wspomnienia i w nim będę ja. Moim dzieciom zdecydowanie mama kojarzy się z DIY, bo jestem rodzicem, który wszystko zrobi do domu, ale także dla nich. Dlatego szukam okazji do sprawiania moim dzieciom przyjemności (a przy okazji sobie) i serwuję nam lody. Jednak jak na prawdziwą blogerkę przystało lody muszą być wyjątkowe, a jeszcze lepiej jak są w fajnym opakowaniu, które można wykorzystać do zrób to sam. Słoiczki lodów Bracia Koral „Smaki Dzieciństwa” mają idealny kształt i są wykonane z materiału, który posłużył mi dzisiaj do wpisu i mam dla Was 5 diy z pudełek po lodach. 

 

Zobacz 5 diy z pudełek po lodach!

1. Pastelowe wazoniki 

diy z pudełek

Pudełka po lodach można odmienić na wazoniki. Potrzebujemy do tego farby akrylowej i pędzelka gąbkowego.

Na początek zrywam naklejki z pudełka.

Maluję farbą opakowanie używając pędzelka gąbkowego.

Nakładam dwie warstwy, aby dobrze pokryć cały słoiczek.

Drugim kolorem pokrywam dół słoiczka.

Do wazoników wkładam kwiaty i mam małe bukieciki, które ustawione na stole pięknie go dekorują. Teraz można wydawać małe przyjęcie.

diy z pudełek

diy z pudełek

diy z pudełek

 

2. Wiszące lampiony

diy z pudełek

Prosty sposób na wykonanie lampionów na balkon – potrzebujemy sznurka, nożyczek i lampek ledowych, opcjonalnie dekoracyjnych kamieni.

Na początek pozbywamy się naklejek ze słoiczka.

Przycinam sześć sznurków tej samej długości. Związuję je razem, a następnie dzielę w pary i na każdym robię supełek.

Potem łapię po jednym sznurku z każdej pary i na nim robię supełek.

Robię siatkę ze sznurka dla słoika.

Do słoiczka wkładam lampki led oraz kilka dużych dekoracyjnych kamieni. Słoiczki będą teraz służyć za lampiony na balkonie. Pięknie dopełnią klimatu. 

diy z pudełek

diy z pudełek

diy z pudełek

 

3. Pojemniki na przybory kosmetyczne

diy z pudełek

Fajny pomysł na przerobienie pudełek po lodach na pojemniki do przechowywania wacików kosmetycznych lub innych łazienkowych drobiazgów. Wystarczy trochę farby akrylowej, ozdobne gałki do szuflad, klej na gorąco, pędzelek gąbkowy.

Zdejmujemy naklejki z opakowania.

Zakrętki od słoiczków maluję farbą akrylową – dwie warstwy pięknie kryją.

Do pomalowanych zakrętek doklejam gałki.

Do pojemników możemy włożyć waciki, patyczki higieniczne, małe kosmetyki lub inne drobiazgi. Słoiczki wyglądają bardzo elegancko.

diy z pudełek

diy z pudełek

diy z pudełek

 

4. Brokatowy kubek

diy z pudełek

Zrobiłam dla siebie pojemnik na pędzle do makijażu. Wykorzystałam do tego pudełko po lodach, brokat, klej do decoupage i pędzelek.

Zdejmuję z opakowania naklejki.

Pudełko smaruję klejem do decoupage…

… a następnie obsypuję je brokatem.

Kiedy klej wyschnie, na brokat nakładam jeszcze jedną warstwę kleju do decoupage, aby utrwalić brokat, dzięki czemu nie będzie się osypywał.

Do brokatowego kubka wsadzam moje pędzle do makijażu i trzymam na toaletce.

diy z pudełek

diy z pudełek

diy z pudełek

 

5. Pamiątka znad morza

diy z pudełek

Po wycieczce nad morze warto zamknąć przywiezione skarby na pamiątkę. Wystarczy przygotować pudełko po lodach, trochę piasku, muszelek, klej, rafia i karteczkę z napisem.

Nakrętkę od słoiczka smarujemy klejem.

Potem posypujemy ją piaskiem.

Do nakrętki przyklejam dużą muszlę.

Na dno słoiczka wsypuję trochę piasku.

Do środka wkładam zebrane muszelki.

Słoiczek okręcamy rafią i do niej przywiązujemy karteczkę z nazwą miejsca, z którego przywieźliśmy skarby.

Taka pamiątka będzie nam przypominać o spędzonych chwilach na wakacjach.

diy z pudełek

diy z pudełek

diy z pudełek

 

Jak widzicie z pudełek po lodach można wyczarować wiele ciekawych diy, które zorganizują kosmetyki, będą dekorować balkon albo staną się opakowaniem na pamiątki z wakacji. Mam jeszcze kilka pomysłów na te fajne słoiczki po lodach „Smaki dzieciństwa” Braci Koral, które mogą przydać się do przechowywania przypraw lub gwoździków, można w nich hodować zioła lub trzymać kredki na dziecięcym biurku. Pomysłów pełna głowa… :)

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons