Rady nie od parady

5 sposobów na upał

Lato w pełni, upały dopadają nas falami i jak tu sobie z nimi radzić, a że trzeba to pewne. Nagle z przyjemnej pogody z nieba leje się żar. Przed upałami szczególnie musimy chronić dzieci, ale także osoby starsze odczuwają dyskomfort ciepłych dni. W tym okresie należy dużo pić, chronić się przed słońcem, ochładzać i odpowiednio ubierać. Mam dla Was kilka trików, które pomogą przeżyć upalne dni.

cats

Domowy klimatyzator

Prostym sposobem na schłodzenie powietrza w domu jest używanie wiatraka. Możesz zwiększyć jego moc! Postaw przed nim plastikowe butelki z zamrożoną wodą. Lód będzie się stopniowo roztapiał, a wiatrak rozwieje jego chłód po pomieszczeniu. Sposób, który warto wypróbować!

1 

Utrzymaj odpowiednią wilgoć

Kiedy przychodzą upały, w domu zaczyna być sucho i nie ma czym oddychać. Warto wtedy zmoczyć np. prześcieradło i przewiesić je na karniszu. Susząca się tkanina będzie oddawała wilgoć, a dodatkowo zasłoni nam okno, jeżeli nie mamy rolet czy żaluzji. 

1

 

Podstawka pod laptopa

W czasie upałów każde dodatkowe źródło ciepła wydaje się zbędne. Co zrobić, gdy musimy pracować, a komputer grzeje nas pół dnia. Nie dość, że emituje ciepło, to jeszcze sam może się przegrzać w upale. Jest na to prosty sposób. Podłóż pod laptopa wytłaczankę po jajach, a powietrze pod spodem będzie swobodnie przepływało. W połączeniu z domowym klimatyzatorem to idealne warunki do pracy czy zabawy.

1

 

Podlewanie kwiatów

Upały dokuczają nie tylko nam, ale także domowym roślinom. Gdy nie ma ich kto podlewać podczas naszego urlopu, możemy się liczyć ze stratami. Jest na to sposób. Wystarczy użyć chłonnej tkaniny, zmoczyć ją, obwiązać wokół kwiatu tak, aby dotykała bezpośrednio ziemi w doniczce, a drugi koniec włożyć do szklanki z wodą, a w razie czego do większego pojemnika. Kwiat sam będzie „dozował” sobie pobieranie wody, a przy okazji w domu zapewnisz odpowiednią wilgotność. Teraz spokojnie można pojechać nawet na dłuższe wakacje.

1

 

Zimne napoje

Oto sposób, by woda lub sok nie nagrzewały się zbyt szybko. Do pustej butelki wlej 1/3 wody i zamroź. Potem wlej swój ulubiony napój. Możesz teraz iść na wycieczkę, jeździć rowerem, czy zabrać picie na drogę do pracy. Rozpuszczający się stopniowo lód schłodzi napój

1

Kto chce w dobrej kondycji przetrwać upały, powinien stosować kilka metod naraz. Pamiętajcie, aby w gorące dni pić dużo wody, wychodząc na słońce nie zapomnijcie o kremie z uv i nakryciu głowy. Ochładzanie się zimnym prysznice w ciągu dnia jest bardzo wskazane. W nocy jeżeli jest to tylko możliwe wywietrzcie dobrze mieszkanie, aby następny dzień było łatwiej znieść w wysokiej temperaturze.

 

Przerywnik

Post przygotowany we współpracy z portalem dajemyrade.pl 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons