dekoracyjne diywielkanocne diy

Jak pomysłowo udekorować wielkanocny stół?

Stół świąteczny  wymaga wiosennej oprawy. Odświętna zastawa, lśniące sztućce i biały obrus. Tak nam się kojarzy dekoracja stołu. W tym roku przełam rutynę i przygotuj dekorację samemu. Kolorowe dodatki, w ciepłych barwach, z żywymi kwiatami, pomponikami i serwetkami. Pracy nie wiele, a efekt zachwyci rodzinę i Twoich gości.

a

 

Podkładka z pomponami

Własnoręcznie wykonaj podkładkę pod świąteczny talerz. Jeżeli potrafisz szyć, użyj do tego maszyny do szycia i po kłopocie. Tkanina może być z odzysku, a w pasmanterii kupisz taśmę z dekoracyjnymi pomponami. Do tego pomysłu potrzebujesz tylko tkaniny i taśmy oraz maszynę do szycia. Tutorial znajdziesz na dajemyrade.pl.

a

 

Wazonik z wytłaczanki i wydmuszek

Nie masz świątecznego wazonika? Nic nie szkodzi. Szybko go zrobisz z tego, co masz pod ręką w domu. Przygotowując świąteczne wypieki, odłóż skorupki jaj obrane tylko od góry. Będą idealne dla wiosennych kwiatków. Materiały i tutorial znajdziecie na dajemyrade.pl.

a

 

Jajko 3d

Z papieru można wykonać papierowe jajka, które zawiesisz na gałązkach wierzby stojących w wazonie albo rozłożysz na wielkanocnym stole.  Do tego wystarczy mieć kolorowe kartki z bloku, kawałek wstążki i zszywacz biurowy. Instrukcję znajdziesz tu.

a

 

Winietki na stół

Teraz zrobimy wizytówki na stół, aby każdy dokładnie wiedział, gdzie ma usiąść przy świątecznym stole. Dzięki temu mamy możliwość posadzenie gości według naszego zamysłu. Krok po kroku znajdziesz na dajemyrade.pl.

a

 

Obrączka zajączek na serwetkę

Wiesz, że z rolki po papierze toaletowym da się wyczarować obrączkę na serwetkę? Na dodatek obrączka może wyglądać jak zajączek. Zobacz mój filmowy instruktaż na dajemyrade.pl.

a

Po wykonaniu tych pomysłów „Do it yourself” satysfakcja gwarantowana.  Możesz spodziewać się zachwytu, błysku zazdrości w oczach koleżanek, łez wśród starszej części rodziny i umiłowania ze strony kochających Cię osób.

Śniadanie wielkanocne w takiej oprawie będzie smakowało wyśmienicie. Biesiadnicy będą czuli się wyjątkowo i poczują wiosenny klimat tego święta. Wesołych świąt!

Przerywnik

Post przygotowany we współpracy z portalem dajemyrade.pl

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

10 komentarzy

  1. Piękne dodatki na stół. W tym roku już nie zdążę żadnych wykonać (chociaż, jeszcze cała noc przede mnę:p ), ale pomysły przydadzą się za rok.

Leave a Response

Simple Share Buttons