drewniane diyogrodowe diy

Drewniane donice ogrodowe zrób to sam!

donice ogrodowe

Tego to jeszcze u mnie nie było, ale już nadrabiam. Zrobiłam piękne, solidne i jakże efektowne drewniane donice ogrodowe. Bardzo modne w tym sezonie donice ogrodowe z krzyżami na bokach (mi się kojarzą ze stylem Hampton), rozpracowałam krok po kroku. Na początku chwilę mi zajęło rozkminienie konstrukcji donicy. Chciałam, aby była to prosta instrukcja, ale musiała też zachować wszystkie elementy. Na początek zrobiła prototyp, a dopiero potem wykonałam tutorial zdjęciowy i filmowy. Te donice mimo wszystko były wyzwaniem, a już na pewno krzyże, które umieściłam na każdym boku donic. Jednak na wszystko jest sposób i technika, a jeszcze jak masz narzędzia do działania, to robota idzie raz, dwa.

donice ogrodowe

Jak zrobić drewniane donice ogrodowe?

Materiały:

  • deska 14 cm szeroka
  • kantówka 3,5×3,5 cm
  • Listewki 2 cm
  • wkręty
  • gwoździe
  • wkrętarka Ryobi
  • wiertarka Ryobi
  • ukośnica Ryobi
  • młotek

Na początek przycięłam na ukośnicy 12 desek o szerokości 14 cm na 42 cm długie. Połączyłam 3 deski ze sklejką 0 szerokości desek, czyli 42 cm. Powtórzyłam to 4 razy.

Do dwóch boków przykręciłam po dwie kantówki o długości 50 cm.

Później te dwa boki z kantówkami połączyłam z kolejnymi bokami w skrzynkę.

W środek skrzynek wkręciłam na dole resztki kantówki. I do nich przymocowałam deski, aby powstało dno.

Na ukośnicy docięłam pod kątem listewki, aby stworzyć krzyże na bokach donicy. Na filmie dokładnie pokazuje jak te skosy ładnie wymierzyć.

Listewki przybiłam do donic.

donice ogrodowe

A tak donica prezentuje się w całej okazałości.

donice ogrodowe

Drewno na koniec jeszcze zaimpregnowałam, bo donice będą stały na zewnątrz, a do środka włożyłam folię, aby przy podlewaniu woda nie zalewała drewnianego dna. W ten sposób donice dłużej wytrzymają.

donice ogrodowe

Obejrzyj też koniecznie tutorial filmowy.

donice ogrodowe

donice ogrodowe

Drewniane donice ogrodowe idealnie pasują w moim lesie. Chociaż bardzo mocno się zastanawiam czy ich nie zamontować dookoła tych dwóch sosen. Przecież nie byłoby to trudne? Musiałabym tylko częściowo donice rozkręcić i wyciąć w dnie obwód drzewa i zamknąć konstrukcję. Myślę, że wyglądałoby to super. Na ten moment w donicach są moje ulubione paprocie, ale kto wie, co będzie w nich rosło w przyszłym roku. Zostawiam je w kolorze drewna, ale pięknie by też wyglądały w białym czy szarym kolorze. Wtedy już na bank wyglądałyby jak rodem z amerykańskiego ganku.

 

Wpis przygotowany we współpracy z Ryobi.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons