metamorfoza

Sypialnia w stylu urban jungle 1/3 – Bricometamorfozy #7

Kolejna przygoda na planie metamorfozy dla Bricomarché zmajstrowana z pomocą Wieśka! Tym razem pokażemy, jak sprawić, by sypialnia w stylu urban jungle zagościła u Ciebie. Do dyspozycji mieliśmy ładną sypialnię, ale brakowało jej charakteru i stylu. Dlatego pomyślałam, że fajnie byłoby wprowadzić do niej trochę klimatu miejskiej dżungli. W pierwszej części wytapetujemy co nieco oraz zrobimy wiszące kwietniki.

Koniecznie zobaczcie, co nam z tego wyszło:

Sypialnia w stylu urban jungle 1/3

Na początku było tak. Właściciele nie mieli pomysłu na sypialnię i wstawili tylko łóżko. Ewidentnie sypialnia czekała na mnie i na Wieśka.

Krok 1

W miejskiej dżungli nie może zabraknąć koloru zielonego i motywu liści, dlatego wybrałam piękną tapetę, która świetnie nam będzie pasowała do mojej koncepcji. Dodatkowo pomyślałam sobie, że fajnie by wyglądały takie podwieszane kwietniki zrobione z plastrów drewna i sznurka.

Krok 2

Wiesiek zaczyna od przypomnienia, jak powinno się tapetować – możecie wrócić do filmu z metamorfozą przedpokoju w stylu nowojorskim. Przypomnimy też dla zapominalskich: mierzymy ścianę i przenosimy ten wymiar na tapetę (pamiętajcie o zachowaniu brytów, żeby wzór się ładnie układał). Następnie smarujemy ścianę klejem i przyklejamy tapetę. Pamiętajcie, że do tapet winylowych używamy specjalnego kleju! Przed tapetowaniem warto wyinstalować kontakty i przełączniki, żeby później tapeta wyglądała pięknie.  

Krok 3

Kiedy tapeta jest położona to ja zabieram się za kwietniki – potrzebujemy plastrów drewna oraz sizalowego sznurka. 

Krok 4

Zaczynam od przeszlifowania plastrów drewna, a następnie w każdym z nich wiercimy po cztery otwory, przez które przełożymy sznurek. Przygotowujemy dwa jednakowej długości sznurki, które na końcu, pod plastrem, zawiążemy na supły. 

Krok 5

Kwietniki mocujemy do sufitu za pomocą haczyków i kołków i stawiamy na nich wybrane przez nas rośliny doniczkowe. 

Pierwszy etap metamorfozy za nami! Tapetowanie jednej ściany oraz wiszące kwietniki wyszły nam super. Wiesiek znowu myślał, że to już koniec i musiałam wyprowadzić go z błędu ;) W kolejnej części zrobimy zagłówek łóżka, więc czekajcie na kolejne odcinki i wpisy. Dajcie nam znać, czy taka metamorfoza Wam się podoba i czy chcielibyście mieć taki styl w swojej sypialni!

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons