ogrodowe diyrecyklingowe diy

Doniczki z ręcznika i betonu – jak zrobić?

doniczki z ręcznika

Doniczki z ręcznika i betonu to ostatnio uwielbiane przez wielu ogrodników i fanów kwiatów DIY do ogrodu. Pewnie ten pomysł ma tylu samo zwolenników co przeciwników, ale ja postanowiłam pokazać Wam, jak je wykonać krok po kroku. Sama nie miałam do nich przekonania, ale samodzielne ich wykonanie naprawdę wciąga i daje satysfakcję z wykonania, więc może warto temu pomysłowi dać szansę. Na pewno fajne jest to, że z ręcznika można wykonać coś o tak ciekawej formie, a trochę farby może taką doniczkę z ręcznika ciekawie odmienić i dopasować np. do różowych pelargonii, które uwielbiam.

doniczki z ręcznika

Jak zrobić doniczki z ręcznika i betonu?

Materiały:

  • ręcznik
  • beton
  • naczynie jako forma
  • wiaderko do betonu
  • wkrętarkę z mieszadłem
  • rękawiczki
  • farba w sprayu

Na początek trzeba rozrobić beton. Używamy podwójnej ilości wody, niż podaje producent betonu.

Ręcznik przycinamy – przede wszystkim wycinamy brzegi z metkami, zawieszkami i wzorem.

Ręcznik moczymy dokładnie w betonie i zostawiamy na pięć minut, aby porządnie nasiąknął betonem.

Wyjmując ręcznik, odciskamy nadmiar betonu – tak jak wyciskamy mokry ręcznik.

doniczki z ręcznika

Ręcznik rozwieszamy na pojemniku, doniczce, osłonce, wiaderku itp. Układamy fałdy ręcznika tak, aby ładnie się układały, chociaż to w zasadzie samo się robi. U mnie osłonki na doniczki z mokrym ręcznikiem zawiesiłam na deskach, które umocowałam w skrzynce. Tak doniczki spokojnie schły dobę.

Po wyschnięciu ręcznika bez problemu można go zdjąć z formy.

Taką doniczkę z ręcznika można pomalować np. farbą w sprayu.

U mnie doniczki pomalowałam najpierw na biało, a dół wykończyłam różowym kolorem.

Zobacz też film o tym, jak wykonać doniczki z ręcznika i betonu!

Pelargonia – królowa kwiatów rabatowych

Do moich doniczek z ręcznika wsadziłam przepiękne różowe pelargonie rabatowe, bo to najbardziej trwałe kwiaty, jakie znam do doniczek i korytek. O pelargonii pisałam obszernie w zeszłym roku – TUTAJ – bo to od lat moja ulubienica, która znosi wszystko. Południowe słońce, cień, a nawet to, że zapomnisz ją podlać raz czy drugi. Wystarczy do każdego podlewania dodać trochę odżywki i pelargonia odwdzięczy się nam pięknymi kwiatami. Nadaje się też do robienia kompozycji z innymi kwiatami. Moja ulubiona wersja to pelargonia i komarzyca, a tu użyłam bakopy. 

doniczki z ręcznika

doniczki z ręcznika

doniczki z ręcznika

doniczki z ręcznika

doniczki z ręcznika

Sami musicie sobie odpowiedzieć na pytanie, czy takie doniczki z ręcznika są hitem czy kitem. Wiem jedno – bardzo fajnie i łatwo się je robi i absolutnie rozumiem, że to może wciągać i że można poczuć satysfakcję z wykonania doniczki własnoręcznie. Też to poczułam i teraz te doniczki mi się podobają.

 

 

Odwiedź mnie na Instagramie!

Projekt powstał w ramach kampanii unijnej Europe in Bloom, wspieranej przez Pelargonium for Europe

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons