Wydarzenia

Twoje DIY znalazło nowy dom

Podobno przejście na własną domenę świadczy o dojrzałości blogera. Tak, więc dojrzałam, ba nawet bardzo, bo własną domenę twojediy.pl prowadziłam od roku i wiele osób:

– o tym nie wiedziało,

– myślało, że ktoś podkupił mi nazwę,

– myliło bloga ze stroną,

To był jeden z wielu powodów, aby podjąć działania i przenosić. Drugi powód to była nie funkcjonalność blogspota. Sama wiele zmieniłam na blogspocie, aby blog był bardziej czytelny, ale niestety tam było już dla mnie za mało miejsca. 

Wiedziałam od razu, że przeniesienie bloga i strony, połączenie w jedno nie będzie łatwe i szukałam nieustannie odpowiedniej osoby do pomocy. Przypadek sprawił, że na Blog Forum Gdańsk spotkałam Patryka www.opiekunbloga.pl. Dusza człowiek, morze cierpliwości, bo moje wymagania były upierdliwe, a on nadal ze mną rozmawia.

Po wgraniu wszystkich wpisów z blogspota, prawie 5 tys. zdjęć zaciągnęło się w miniaturach i każdy wpis po kolei musiałam poprawiać ręcznie. Jeszcze nie skończyłam, ale chyba wybaczycie mi, źe dokończę to już działając na twojediy.pl.

To były 3 miesiące ciężkiej pracy, Patryka i mojej. 

Chyba się udało i Twoje DIY ma nowy dom. Wygodny, duży, z możliwościami rozbudowy i łatwym przeszukiwaniem zawartości. 

Jakie zmiany?

komentowanie będzie odbywało się za pomocą systemu disqus. Jest to świetna platforma do dyskutowania. Wystarczy raz się zarejestrować i można komentować w wielu miejscach, bo większość blogów działa w tym systemie.

– wszystkie moje tutoriale podzielone są na kategorie, będzie łatwo można je przeglądać i odszukać,

wyróżniłam dodatkowo wydarzenia, w których uczestniczę,

– wykorzystałam też funkcję nowego szablonu i pokazałam moje portfolio,

– zakładka tutoriale ze świata to cała poprzednia zawartość twojediy.pl. Obecnie prawie 1800 tutoriali. WOW!,

– jest też opcja udostępniania, więc dzielcie się wpisami, które się Wam podobają,

– najważniejsza zmiana to, że codziennie na blogu znajdziecie nowy tutorial. Będzie to mój pomysł albo coś nowego pojawi się w zakładce tutoriale ze świata. 

Przerywnik

Zachęcona przez kilka osób podjęłam też decyzję o przystąpieniu do konkursu Blog Roku 2014 w kategorii “Pasje i Twórczość”. 

anigif

Nie była to dla mnie łatwa decyzja, ale wielu czytelników zapewniło, że będą mnie wspierać. Moje marzenia są w Waszych rękach. Już jutro zacznie się głosowanie, a ja zachęcam Was do wspierania swoich ulubionych blogów. Ja również mam kilku faworytów i będę na nich wysłać sms-y.

Przerywnik

Mam nadzieję, że wszystkim nam będzie tu dobrze. Ja już się rozgościłam, a teraz Was zapraszam do poznania mojej nowej siedziby.

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons