balkondrewniane diyogrodowe diy

Jak zrobić drewniane osłonki na doniczki?

Drewniane osłonki na doniczki

Niby wszystko już można kupić, niby jest taki wybór, a nadal są rzeczy, które robisz samemu, bo lubisz. Lubisz, jak jest coś po Twojemu, jak się narobisz i to wyszło zajebiście, jak masz coś idealnie dopasowanego do Ciebie i Twojego wnętrza. No kurcze, to cieszy na maksa. Sama robota i jej efekt. Mi to czasami przychodzą pomysły, bo mam jedno, a nie mam drugiego i wtedy to drugie trzeba sobie zrobić, bo kupować za miliony złotych nie zamierzam. Druga sprawa co własnymi ręcami zrobione, to moje, więc robię i wszystko pasuje i jest idealnie, tak jak sobie to wymyśliłam. Historia zaczęła się od wiaderek, które zostały mi po nasionach trawy na działce. Czerwone na maksa, ale takie ładne, że tylko kwiatki w nich sadzić. Jednak czerwone nie za bardzo i tak oto wpadł do głowy pomysł na drewniane osłonki na doniczki. Bang! Pomysł jest, to robię.

drewniane osłonki na doniczki

Jak zrobić drewniane osłonki na doniczki?

Materiały:

  • deska klejona 30×30 cm
  • listewki
  • gwoździki
  • impregnat do drewna

Na początek zbijam przycięte w markecie deski.

Musi powstać kostka.

Teraz czas na cięcie listewek.

Listewki przybijam na górze i dole osłonek.

Całość zabezpieczam impregnatem. Wybrałam kolor palisander, aby dopasować osłonki do korytek, które już mam na balkonie. 

drewniane osłonki na doniczki

W wiaderkach po nasionach posadziłam ulubione pelargonie. Dołożyłam do kompozycji tojeść i mezo, które zwisając, pięknie podbiją wysokie kwiaty pelargonii.

Same osłonki zrobiły mega robotę na balkonie. Ustawiłam je po dwóch stronach drzwi balkonowych.

drewniane osłonki na doniczki

Mam cudownie ukwiecony balkon. Pelargonie sprawdzają mi się od lat i wiem. że dają sobie radę w słońcu, deszczu i nawet w bardzo chłodne dni. Będą ze mną do jesieni i będą mnie cieszyć. 

drewniane osłonki na doniczki

A wieczorową porą jest bardzo klimatycznie. 

drewniane osłonki na doniczki

Jak chcesz zobaczyć jeszcze lepiej, jak zrobić drewniane osłonki na doniczki, to obejrzyj rolkę prosto z mojego Instagrama.

Lubię inspirować do działania, więc mam nadzieję, że i tym razem tak będzie. Niech Wasze balkony zamienią się w pięknie ukwiecone miejsca.

 

Wpis przygotowany we współpracy Pelargonium for Europe (FB @MojaPelargonia IG @Mygeranium)

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons