dekoracyjne diywielkanocne diy

Drzewko z bukszpanu

Przyszło mi do głowy wykonanie drzewka z bukszpanu. Taki projekt w sam raz na święta. Bukszpan jest przez cały rok zielony, dlatego wiosną symbolizuje odradzającą się przyrodę. Stroimy nim stoły, wykonujemy palmy i robimy stroik, a także dekorujemy wielkanocne koszyki. Zielona roślina idealnie komponuje się z baziami, jajami, zajączkami i barankami. Ja wymyśliłam mini krzew na piku, który świetnie udekoruje dom na święta.

000Przerywnik

Materiały:

Gałązki bukszpanu

Gąbka florystyczna

Kijek

Jaja przepiórcze

Patyczki do szaszłyków

Klej na gorąco

Doniczka

Przerywnik1

Gąbkę florystyczną kupiłam w kwiaciarni. Za kawałek widoczny na zdjęciu zapłaciłam 5 zł. Przycięłam gąbkę na wymiar mojego wiaderka i drugi kawałek jako kula dla bukszpanu.

2

Włożyłam gąbkę w doniczkę i wbiłam kijek.

3

Drugą gąbkę przycinamy, aby była bardziej obła.

4

Nabiłam ją na kijek.

5

Następnie małe gałązki bukszpanu wbijamy w górną gąbkę.

6

Formujemy kulę.

7

Wydmuszki z przepiórczych jajek wklejamy na patyczki do szaszłyków.

8

Potem wbijamy je w bukszpanową kulę.

9

Dolną gąbkę zakrywamy małymi zielonymi gałązkami.

00

Drzewko można dekorować na wiele sposobów i tylko od Was zależy jak będzie wyglądał efekt końcowy. Bukszpan ma to do siebie, że chwile postoi nawet bez wody i na pewno szybko nie zwiędnie. Jest dobrą alternatywą dla osób nieznoszących zapachu rzeżuchy. 

Pomysły na Wielkanoc:

0070
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

16 komentarzy

  1. Bardzo fajne drzewko!!! Zrobię na pewno! PS. Skąd masz te różowa klatkę? Pozdrawiam Kre-Akcja :)

  2. Właśnie skończyłam swoje drzewko bukszpanowe. ;) Troszkę tylko przerobione. Jajka styropianowe oklejone sznurkiem i na dole rzeżucha.

  3. Świetny pomysł, śliczne się prezentuje? zastanawiam się czy w tym przypadku sprawdziła by się gąbka do żywych kwiatów czyli ta która się namacza? Czy ozdoba byłaby za ciężka do utrzymania przez tak cienki kijek?
    Dzięki za inspiracje?

Leave a Response

Simple Share Buttons