prezentowe diyświeczkowe diy

Jak zrobić świece sojowe DIY? Pomysł na prezent

Jak zrobić świece sojowe

Dobrze wiecie, że bardzo lubię robić świeczki, a moje tutoriale świeczkowe znajdziecie TUTAJ. Jednak nigdy nie wykonałam świeczek sojowych, więc koniecznie musiałam to nadrobić. Świece sojowe są też dla nas zdrowsze, bo nie emitują do środowiska szkodliwych, toksycznych związków takich jak toluen czy benzen, które wydzielane są przez świece parafinowe. Dlatego warto kupować wosk sojowy i wykonywać z nich samodzielnie świeczki. Tym bardziej że te własnoręcznie robione są dużo tańsze, a można je przygotować również na prezent. Wystarczy do tego wykorzystać fajny słoik po produktach spożywczych i można działać, a samo zrobienie świec sojowych jest bardzo proste.

Jak zrobić świece sojowe

Jak zrobić świece sojowe DIY?

Materiały:

  • wosk sojowy
  • patyczki oraz podstawki do nich
  • słoik
  • opcjonalnie olejek zapachowy do świec lub kosmetyków
  • naczynie do rozpuszczenie wosku

Wosk sojowy rozpuszczam w mikrofalówce i tu można dodać kilka kropel olejku zapachowego do świec. Jeżeli nie masz mikrofalówki, rozpuść wosk w kąpieli wodnej.

Zalewam słoiki woskiem i wkładam do wosku patyczek z podstawką.

Jak zrobić świece sojowe

Odstawiam świece do zastygnięcia.

Jak zrobić świece sojowe

Jak zrobić świece sojowe

Jak zrobić świece sojowe

Proste? No banalnie. Składniki do tworzenia świec kupić przez internet. Ładny słoik wystarczy, aby taka świece nabrała charakteru i potem wystarczy wstążka i mamy doskonały prezent. Jesienią i zimą chętniej też spędza się wieczór przy świecach, więc warto je zrobić dla siebie i rodziny. 

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons