drewniane diyświeczkowe diy

Świecznik z koła i słoiczków po jogurtach z Biedronki!

Świecznik z koła

Wakacje się kończą, ale coś mi się wydaje, że jesień będzie piękna w tym roku i spokojnie będzie można wypoczywać jeszcze na tarasie. Prace ogrodowe trwają do później jesieni, więc i wy będziecie zaglądać do swoich ogrodów, na działki. Wieczory będą dłuższe, więc można je fajnie wykorzystać do spędzania czasu na oglądaniu seriali, czy wieczorze przy świecach.

Zbierałam od jakiegoś czasu te urocze, małe słoiczki po jogurtach z Biedronki i czekałam na pomysł, który pozwoli mi je wykorzystać. Pomysł przyszedł wraz z wykonaniem ławki z kołami od wozu i poszłam za ciosem. Zamówiłam na Allegro miniaturę koła i zabrałam się do tworzenia świecznika z koła.

Świecznik z koła

Jak zrobić świecznik z koła?

Materiały:

  • koło drewniane
  • słoiczki po jogurtach z Biedronki
  • lakierobejca
  • sznurek
  • kółka wkręty
  • wiertarka
  • nożyczki

Świecznik z koła

Na początek maluję koło lakierobejcą, aby je zabezpieczyć, ale także nadać mu odpowiedni kolor, pasujący do mojego domku.

W kole robię cztery otwory, w które wkręcam wkręty oczka.

Zawiązuję cztery sznurki, które będą służyły jakoś zawieszka.

Z drugiej strony robię więcej otworów i też wkręcam kółka oczka.

Świecznik z koła

Na każdym kółku zawieszam słoiczek po jogurcie.

Świecznik z koła

Pracy niewiele, a efekt jest ekstra.

Świecznik z koła

Świecznik z koła

Świecznik z koła

Świecznik z koła

Świecznik z koła

U mnie świecznik z koła pasuje idealnie. Nic dodać, nic ująć. Tym samym jestem gotowa na weekendowe wypady na działkę i łapanie tam ostatnich dni lata i początki jesieni. Wystarczy ciepły kocyk, odpalone świece, Netflix i można spędzać przyjemne wieczory. A jak zaczną się grzyby (mam nadzieje, że będą w tym roku, bo moje zapasy już się kończą) to będzie można nadziewać sznurki w blasku świec ;)

 

Zapraszam na mój Instagram.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons