dekoracyjne diyRady nie od parady

3 kwiatowe dekoracje na stół – zrób to sam

Zrób sam kwiatowe dekoracje na stół!

Świeże cięte kwiaty ozdabiają każde wnętrze – nieważne, czy są to małe bukiety, czy okazałe wiązanki. Kwiaty odnajdują się też w każdym stylu wnętrza, więc niezależnie od tego, jak mieszkamy, cięte rośliny na pewno będą nam pasować. Przygotowałam 3 kwiatowe dekoracje DIY, które w prosty sposób ozdobią małe przyjęcie, urodziny, imieniny, stół komunijny czy nawet weselny. Pomysł nadaje się również na przyjęcie na świeżym powietrzu! Zawsze używamy ulubionych kwiatów, które są dostępne w osiedlowym markecie.

kwiatowe dekoracje na stolPrzerywnik

Przygotowanie kwiatowych dekoracji nie jest trudne, ale chyba najważniejsza jest baza pod takie przybranie stołu. Sama wybieram biały obrus i neutralną zastawę oraz szklane dodatki, takie jak kieliszki, wazony i świeczniki. Dzięki temu, że raz zainwestowałam w zakup białej zastawy i dodatków, teraz wystarczy zmienić kolor serwetek i kwiatów – i za każdym razem mój stół wygląda inaczej.

Dlatego warto pomyśleć o zakupie zastawy, która będzie służyła nam przez lata, bez względu na panującą modę, i którą będzie można ozdabiać kolorowymi dodatkami. Na Westwing można znaleźć prawdziwe perełki w bardzo dobrych cenach i skompletować zastawę oraz dodatki, które będą niezawodne w podejmowaniu gości. Westwing to internetowy sklep zakupowy z produktami z całego świata – z kategorii wyposażenia domu, kuchni, ogrodu, a także mody i urody. Wystarczy się zalogować, aby zobaczyć całą ofertę, która jest prezentowana w krótkich kampaniach. Właśnie tam wyszukałam produkty, które przydadzą się do przygotowania kwiatowego przyjęcia.

Zakupy na westwing

Mając białą bazę, można zabrać się do kwiatowych dekoracji DIY na stół.

Kwiatowe obrączki na serwetki

Na przyjęciach nie wypada podawać papierowych serwetek. Warto zainwestować w komplet białych bawełnianych serwetek i wykonać piękne kwiatowe obrączki. 

kwiatowe dekoracje na stol 1

Do wykonania kwiatowych obrączek potrzebujemy kwiatów, kółka (ja używam kółek od karniszy) lub drucika i zielonej taśmy florystycznej.

Stare kółka od karniszy idealnie się nadają jako baza do tworzenia różnych obrączek DIY na serwetki. Mając zieloną taśmę florystyczną, doskonale zamaskujemy, że to karniszowe kółko. Taśmę można zastąpić wstążką, jednak ta pierwsza sprawdzi nam się dużo lepiej. Pojedynczy kwiatek z niewielką łodygą owijam taśmą wokół kółka, potem dokładamy następny i dalej owijamy. Liczba kwiatów zależy od nas. Resztę kółka owijamy taśmą, aby całe było zielone.

kwiatowe obraczki na serwetki

 

Kwiatowa dekoracja świeczników

Szklane świeczniki i białe świece możemy pięknie udekorować niewielkim wiankiem z drobnych kwiatków. Dzięki temu ożywimy neutralne dodatki i dodamy im koloru.

Kwiatowa dekoracja świecy

Do tej dekoracji wystarczy kółko lub drucik, taśma florystyczna i drobne kwiatki – dokładnie tak jak przy obrączkach na serwetki. Wykonanie takiego małego wianka niczym się nie różni od kwiatowych obrączek, ale tym razem całe kółko owijamy kwiatkami i mocujemy taśmą.

Kwiatowa dekoracja świecy 1

 

Kwiatowy wianek na stół

Na środek stołu warto przygotować większy wianek, w który włożymy szklany wazon ze świecą. Będzie to główna dekoracja naszego kwiatowego przyjęcia.

Kwiatowy wianek na stol

Do przygotowania wianka, który może stać nawet kilka dni, potrzebujemy kwiatów oraz gąbki florystycznej w kształcie koła.

Zieloną gąbkę można nasączać wodą – taką radzę kupować. Szara jest do suchych kompozycji i jej nie moczymy. Do gąbki wbijamy przycięte łodygi kwiatków. Kwiaty będą miały przez cały czas mokro. Układamy kompozycję według swojego uznania.

Kwiatowy wianek na stol

 

Tak przygotowane obrączki na serwetki, wianki na świeczniki i wianek na stół układamy na białym obrusie – to absolutnie wystarczy, aby nadać naszemu przyjęciu niepowtarzalny charakter i wyjątkowy styl. 

kwiatowe dekoracje na stol 2

Jeżeli dopiero stoicie przed zakupem zastawy do domu, bardzo polecam białą bez żadnych szlaczków i zdobień. Szukajcie na Westwing wyjątkowych perełek w dobrej cenie. Dzięki białej porcelanie można dekorować stół za każdym razem inaczej i wybierać kolory dodatków, jakie nam się podobają.

Komplet zastawy jest najdroższym wydatkiem, a takie dodatki jak świeczniki, wazon, szklanki, kieliszki i obrusy dużo łatwiej wymienić, bo są tańsze. Jeśli uda Wam się znaleźć na Westwing dobre oferty, to takie dodatki można zmieniać co sezon. Potem już tylko pozostaje przygotować przyjęcie i wystroić je pięknie kwiatowymi dekoracjami na stół zrób to sam.

 

Przerywnik

Partnerem wpisu jest Westwing.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons