drewniane diyorganizacyjne diy

Uchwyt na ręcznik papierowy – zrób to sam

Kilka dni temu przeniosłam się do lasu do domku i mimo, że pracuję, to udaje mi się to robić na tarasie, na powietrzu i jest to o wiele lepsza opcja niż praca w mieszkaniu. Jednak jak to w domu bywa, zawsze trzeba coś posprzątać, dopieścić, zorganizować i urządzić. Brakowało mi w mojej wakacyjnej kuchni uchwytu na ręczniki papierowe. Każdy z nas przekładał go indziej i było wieczne szukanie, gdzie leży ten papier. Szczególnie jak coś się rozleje, jakaś awaria, to szukanie ręcznika papierowego zaczyna bardzo denerwować. Do tej pory nie miałam pomysłu jak zorganizować ręcznik papierowy w małej kuchni. W końcu przyszedł dzień, że pomysł mi przyszedł do głowy. Tak więc, poznajcie pomysł na uchwyt na ręcznik papierowy – zrób to sam.

uchwyt na reczniki papierowe 8Przerywnik

Materiały na uchwyt na ręcznik papierowy:

  • okrągła listewka
  • 4 x kątownik miedziany
  • klej na gorąco
  • piła
  • uchwyt do mebli
  • wkręty i śrubokręt

Przerywnik

1

Miałam jakieś odpady okrągłych listewek, więc docięłam je odpowiednio, aby pasowały pod moją szafkę i do rolki ręczników papierowych.

uchwyt na reczniki papierowe 2

Najmniejszy kawałek około 8-10 cm, zakańczam z dwóch stron miedzianymi kątownikami. Podklejam je gorącym klejem i mocno wciskam na listewkę.

uchwyt na reczniki papierowe 3

Wklejam dwie dłuższe listewki około 25 cm. 

uchwyt na reczniki papierowe 4

Całość kończę miedzianymi kątownikami, aby ręcznik nie spadał z listewki, ale też ze względu na dekoracyjne wykończenie.

uchwyt na reczniki papierowe 5

Kupiłam uchwyty, które mocuję pod szafkę.

uchwyt na reczniki papierowe 6

Teraz zakładam mój uchwyt na ręczniki papierowe i dobrze dokręcam całość, aby przy zrywaniu ręczników nic się nie ruszało.

uchwyt na reczniki papierowe 7

Na finał potrzebna jest jeszcze rolka ręczników i skończone.

uchwyt na reczniki papierowe 9

Uchwyt na ręczniki papierowe zrobiony!

Lubię taką organizację, bo jestem fanką odkładania wszystkiego na swoje miejsce. Nie lubię szukać i biegać po domu, aby znaleźć coś, co jest codziennego użytku i powinno być zawsze pod ręką. Dzięki temu, że uchwyt podwiesiłam pod szafką, oszczędzam sobie więcej miejsca na blacie w letniej kuchni, a tu każdy skrawek jest na wagę złota. Wy też macie jakieś DIY na lepszą organizację w domu?

 

 

Zobacz także:

 pojemniki na przyprawy 0 główne Kratka nad biurko diy 9 Główne1
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons