dekoracyjne diyRady nie od paradyremont

Malowanie pasów na ścianie i odmiana różowej sypialni

Malowanie pasów na ścianie

Kiedy robimy remont to przede wszystkim chcemy odświeżyć wnętrze, ale także skutecznie je odmienić. To wpływa na nasze samopoczucie i komfort mieszkania. Co tu dużo gadać – nasze cztery ściany mogą nam się opatrzeć i po prostu znudzić, a wiadomo, że zmiany są pozytywne i dobrze na nas wpływają. Szczególnie na wiosnę, kiedy na zewnątrz wiosna wolno kroczy, to aż się chce przemeblować w mieszkaniu, przemalować czy zrobić generalny remont. 

Dzisiaj mam dla Was tani, prosty i szybki sposób na odmianę nudnej, opatrzonej ściany. Malowanie pasów na ścianie ogarnie każdy, a pozwala to na wyjątkową odmianę wnętrza, nadanie ścianie lekkości, oryginalności i uzyskanie ciekawego efektu tylko za pomocą farby.

Malowanie pasów na ścianie

Malowanie pasów na ścianie

Trzy lata temu przeniosłam sypialnię do pokoju po chłopcach i zamieszkałam w różowej sypialni – tu zobacz ten wpis. Lubię biały kolor we wnętrzach, ale jedną ścianę pomalowałam na kolor Różowy Diament Magnat Ceramic i Care. Zakochałam się w tym kolorze i ta miłość nie minęła przez te lata. Jednak sama sypialnia już mi się opatrzyła i zaczęła mnie nudzić. Nie mam szans na przestawianie w niej mebli, więc jedynie mogę ją odmienić kolorem (a tego nie chciałam, bo ten mi odpowiadał) lub ciekawym malowaniem ściany. Pasy były najlepszym pomysłem, bo można je wykonać na już pomalowaną ścianę.

Tak było.

Jak malować pasy na ścianie?

Na początek wszystko ściągamy ze ściany i wykręcamy wszystkie wkręty. Na ścianie wyznaczamy kilka punktów (3–4) i przyklejamy taśmę. Sprawdzamy ten pierwszy pasek czy trzyma poziom. W innym przypadku musimy to poprawić.

Moje pasy są na szerokość taśmy. Co cztery centymetry zaznaczam nowe punkty i przyklejam taśmę, która z zasady jest pionowa. Wystarczy ją przyklejać od punktu do punktu, delikatnie naciągając, ale nie rozciągając. To wystarczy, aby pasy były równe. Nie potrzebujemy do tego nawet drugiej osoby.

Malowanie pasów na ścianie

Wyklejamy całą ścianę od razu.

Idealna farba

Od lat stawiam na Magnat Ceramic Care, bo to farba, która o nas dba. Oczyszcza powietrze z formaldehydu, jest antystatyczna, czyli ma zmniejszone przywieranie kurzu i jest odporna na rozwój bakterii, co w sypialni jest bardzo ważne. Magnat jest też plamoodporny, kolor jest trwały, odporny na zmywanie i intensywne użytkowanie.

Dzięki swoim właściwościom farba MAGNAT Ceramic Care przyczynia się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach.

Zawarte w farbie innowacyjne składniki wyłapują z powietrza formaldehyd i zamieniają go podczas procesu chemicznego w niewidoczne cząsteczki pary wodnej, co zapewnia redukcję poziomu formaldehydu. Podczas cyrkulacji powietrza cząsteczki pary wodnej usuwane są na zewnątrz pomieszczeń.

Malowanie pasów na ścianie

Malowanie koniecznie robimy wałkiem.

Nakładamy kilka cienkich warstw co 30 minut, aż kolor dokładnie pokryje ścianę.

Po ostatnim malowaniu od razu zaczynamy delikatnie odrywać taśmę. Nie czekamy z tym, ponieważ potem już będzie problem z ładnym oderwaniem taśmy.

Zobacz film z malowania pasów na ścianie!

 

 

Taką metamorfozę ściany możemy wykonać w jedno popołudnie, a efekt jest wart tej pracy.

Malowanie pasów na ścianie

Malowanie pasów na ścianie

Malowanie pasów na ścianie

Malowanie pasów na ścianie

Malowanie pasów na ścianie

Mam nadzieję, że tym wpisem przekonałam Was, że malowanie pasów na ścianie jest naprawdę łatwe i świetnie odmienia wnętrze. Jednolita kolorowa ściana jest dość ciężka. Pomalowanie jej w pasy powoduje, że staje się ona świeża, ciekawa i delikatna. Fajne jest to, że można zrobić to na starej powłoce, która nam odpowiada kolorem, ale chcemy tylko ją jakoś odpicować. Pasy czy to pionowe, czy poziome dają nam tę możliwość i naprawdę warto z niej skorzystać.

Moja sypialnia dostała nowy wygląd, a mi totalnie poprawia humor. Teraz kolej na Was!

Tutaj zobacz, jak wykonałam szerokie pasy.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons