mieszkanieorganizacyjne diy

Kolejna metamorfoza sypialni w moim wydaniu!

metamorfoza sypialni

To już kolejna metamorfoza sypialni w naszym mieszkaniu. Teraz nastąpiła też zmiana pomieszczenia, które od nowa trzeba było sobie zaprojektować i wymościć. Pokoje nastolatków zostały opanowane; tu możecie zobaczyć metamorfozę pokoju Adasia, który kiedyś był naszą sypialnią. Nowe pomieszczenie na sypialnię jest dużo większe, bo ma 12 m², ale musieliśmy tam jeszcze zmieścić dużą garderobę, aby pochować wszystkie te rzeczy, które miały swoje miejsce w naszym domowym biurze. Przy okazji zrobiliśmy duże porządki i przejrzeliśmy nasze rzeczy, aby trochę zminimalizować stan posiadania. To był strzał w dziesiątkę, bo wielu przedmiotów i ciuchów już dawno należało się pozbyć.

metamorfoza sypialni

Metamorfoza sypialni!

W sumie niewiele w pokoju trzeba było zrobić remontowo. Tylko szary kolor ścian mi nie odpowiadał, a podłoga była wymieniana przy zmianach; wtedy jeszcze w pokoju wspólnym synów. Wybrałam na jedną ze ścian kolor Różowy Diament od Magnat, farbę z formułą formaldehydu. To idealna farba, dedykowana właśnie do sypialni. U nas idealnie się sprawdza – to kolejne pomieszczenie, które nią malujemy. 

Jeżeli potrzebujecie dobrego i sprawdzonego poradnika dotyczącego malowania ścian, to zapraszam do tego wpisu.

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

Dzięki swoim właściwościom farba MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA przyczynia się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach.

Zawarte w farbie innowacyjne składniki wyłapują z powietrza formaldehyd i zamieniają go podczas procesu chemicznego w niewidoczne cząsteczki pary wodnej, co zapewnia redukcję poziomu formaldehydu. Podczas cyrkulacji powietrza cząsteczki pary wodnej usuwane są na zewnątrz pomieszczeń.

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

Toaletka z komody IKEA Koppang

Samo odmalowanie ścian i ustawienie mebli poszło nam raz-dwa, ale potem chwilę zajęło dekorowanie i upiększanie oraz zrobienie toaletki dla mnie.

Mieliśmy jedną komodę IKEA Koppang i chcieliśmy do niej dobrać toaletkę, która by pasowała ładnie wysokością i szerokością. Niestety przekopałam wszystkie znane mi sklepy i nic nie mogłam znaleźć. Robiliśmy z Mariuszem burzę mózgów i chyba równocześnie wpadliśmy na ten sam pomysł.

Dokupiliśmy drugą komodę i Mariusz złożył ją bez szuflad. Jedną szufladę zaniósł do stolarza, aby pięknie ją przyciął na maszynie i okleił przycięty brzeg. Powstała węższa szuflada, którą zamontowaliśmy pod blatem – i tak powstała moja toaletka, która z komodą stworzyła jedną bryłę. Całość przykryliśmy szybą lacobel zamówioną u szklarza.

Do siedzenia mam taboret z IKEA, a na nim narzucone sztuczne futerko od dywanyluszczow.pl. Ostatnio zrodził się w mojej głowie plan na odmianę tego siedziska. Na pewno pokażę to na blogu.

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

Garderoba z IKEA PAX!

Od dłuższego czasu marzyła mi się szafa z IKEA PAX. Zawsze w sklepie do nich wzdychałam, a teraz mogłam zaszaleć i taki właśnie system szaf postawić w sypialni. Najlepsze jest to, że tak idealnie 2,5 m szafy nam weszło, że nawet nie trzeba było przesuwać wiszących szafek IKEA Besta, które z wielką chęcią zostawiliśmy, aby mieć dużo miejsca do przechowywania.

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

Stare łóżko

Nasze stare łóżko, które przeszło rok wcześniej metamorfozę, również trafiło do nowej sypialni. Przemalowane łóżko z pikowanym zagłówkiem doskonale nam się tu wpasowało – zarówno wyglądowo, jak i wielkościowo.

Na łóżku pojawiły się nowe różowe poduszki z miedzianymi nadrukami od zloteplakaty.pl, bo to właśnie miedzią chciałam przełamać róż.

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

W końcu mamy dywan w sypialni

Do tej pory nie mogliśmy mieć dywanu w sypialni, bo była na to za mała. Teraz tak duży pokój aż się prosił o miękki i puszysty dywan. Wybrałam okrągły dywan Shaggy, który idealnie dopełnił całość, a jest tak miły, że Rudi już nie chce z nami spać, tylko ugniata po nocach dywan. Parapet delikatnie odświeżyłam, a na nim czeka mój książkowy stosik do przeczytania.

metamorfoza sypialni

Dodatki do sypialni

Naprzeciwko łóżka powiesiliśmy dwie półki, aby tam stawiać plakaty od zloteplakaty.pl i moje dzieła, np. obrazki malowane lakierami do paznokci. Na ścianie przykleiłam naklejki piórka, również od zloteplakaty.pl. W rogu pokoju postawiłam drabinkę, którą zrobiłam niedawno, bo bardzo mi tu pasowała, aby na niej wieszać lampki. Oczywiście w sypialni pojawiły się kwiaty i świeczki.

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

metamorfoza sypialni

Udało mi się jeszcze nagrać relację z remontu i zmian w sypialni, więc koniecznie obejrzyjcie sobie to w formie filmowej.

 

metamorfoza sypialni

To chyba na tyle, o wszystkim Wam opowiedziałam. Mam nadzieję, że metamorfoza sypialni Wam się podoba, a może kogoś to wnętrze zainspiruje do zmian? My jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pokoju. Uprzedzając pytania: nie, Mariuszowi nie przeszkadza różowy kolor. Jak to mówi mój mąż: to kolor jak każdy inny. :)

 

Wpis powstał przy współpracy z Magnat.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons