dekoracyjne diyświeczkowe diy

Mech w roli głównej

W weekend wybrałam się do lasu na działkę, przygotować roślinki na zimę, 
żeby nie pomarzły. Kolory w lesie były przepiękne, nasycone i intensywne.
Moją uwagę przykuł soczysty mech, tak mocno zielony,  że nie można oka od niego oderwać.
Uszczknęłam trochę tej dobroci i powstała taka oto dekoracja.
 
 
 
 
 
Do osłonki wstaw słoik i wypełnij resztę miejsca gazetami,
żeby słoik był usztywniony. 
 
 
Roztopionym woskiem przymocuj świeczkę do słoika.
Obłóż świeczkę mchem.
 
 
Udekoruj według własnego pomysłu i gustu.
 
 
 
 
 
 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

3 komentarze

 1. Pragnę przypomnieć, bo może Pani nie wie, że mech jako składnik runa leśnego jest pod ochroną i grozi grzywna do 5 tysięcy złotych za jego niszczenie.
  Dodatkowo, ponieważ w Polsce mamy tę przyjemność posiadania lasów i występowania mchów, dodam, że mech jest objęty ochroną (wiele gatunków grozi wymarciem) i w zależności od gatunku to ochroną częściową lub ścisłą i warto o niego dbać i podziwiać go w otoczeniu naturalnym, zamiast niszczyć, by mieć w domu przez powiedzmy 2 tygodnie (jeśli jest nawożony).
  Warto mieć też na względzie dobro swoje i innych, oraz swoich potomnych, bo może taka mała roślinka, mech, niepozorna, ale jest to dobroć ogólnodostępna i jak każdy sobie tak pójdzie do lasu i wszystko powyrywa, to nagle otoczeni będziemy samą pustynią, bo jeden skubnie mech, a drugi całe drzewo (np. na opał na zimę, bo za darmo).
  Warto o tym pamiętać i zważywszy na Pani zasięg bloga, bo pomysły są ekstra, to zwracam się z prośbą o służenie przykładem i nie niszczenie lasów.
  Jeżeli Pani nie wierzy, chociaż łatwo to znaleźć samemu, jak się człowiek zainteresuje tematem, to proszę zajrzeć do rozporządzeń o ochronie roślin w Polsce, o ochronie lub objęciu ochroną gatunków dziko występujących, bo te dokumenty są dostępne.
  Szkoda, że tak mały jest zasięg edukacji ekologicznej i przyrodniczej, bo segregowanie śmieci czy nadawanie przedmiotom drugiego życia lub oszczędzanie energii to nie wszystko by uratować tę planetę, szacunek dla roślin jest też ważny.

  1. Uwielbiam ludzi, którzy wpadają tu na chwilę i myślą, że mnie znają. Tak się składa, że jestem posiadaczką własnego leśnego ogrodu i mam na nim mech. Taki długi komentarz i tak stracony czas.

Leave a Response

Simple Share Buttons