dekoracyjne diyszyciowe diy

Najłatwiejsze poszewki na poduszkę

Wiele osób chciałoby uszyć poszewkę na poduszkę, ale zamki przerażają amatorów krawiectwa. Jednak jest wyjście z tej sytuacji i można ominąć zamek błyskawiczny. Pokażę Wam tutek na najprostszą poszewkę na świecie. Jednak to nie wszystko. Wypróbuję też wprasowanki od Karoliny z nietylkona.pl, która widząc moje zmagania z morskimi klimatami, podpowiedziała jak wykorzystać ich produkty do dekoracji domku nad jeziorem. 

00

Materiały:

Tkanina o wymiarach 97 cm x 42cm
Naklejki samoprzylepne do tkanin
Maszyna do szycia
Żelazko

01

Na początek obszywamy krótsze boki, robiąc 1cm zakładkę.
 
1
 
 

Następnie składamy tkaninę na lewej stronie. Mierzymy 40cm, składamy materiał, obracamy na drugą stronę, aby zrobić 15 cm zakładkę. Zszywamy boki.

2

Wywracamy poszewkę na prawą stronę, prasujemy.
 

2a

Razem z wprasowanką z nietylkona.pl dostałam dokładną instrukcję jak przykleić aplikację.

2b

Wprasowankę przyklejamy prasując żelazkiem przez papier.

3

Na koniec wystarczy odkleić folię transportującą i mamy absolutnie oryginalną poszewkę.
 
4
 
Poszewki najlepiej wyprać przed wprasowaniem aplikacji, ponieważ każdy materiał posiada kilka procent kurczliwości po pierwszym praniu.
 
0
 
Myślę, że każda początkująca krawcowa da radę uszyć tak prostą poszewkę z zakładką, a takie wprasowanki od nietylkona.pl urozmaicą Wasze dzieło.
 
Jeszcze muszę podzielić się z Wami moją radością. We wrześniowym “Czas na wnętrze” w rubryce hiperblog znalazła się mój blog z pomysłem na “Chevron na lampce”. Ciepło mi i miło na serduszku.
 
czas na wnętrze
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons