ogródogrodowe diy

Narzędzia ogrodowe na dobry początek

Narzędzia ogrodowe

Praca w ogrodzie nie obędzie się bez narzędzi do tego przeznaczonych. To one ułatwiają pracę na działce. Wybór narzędzi uzależniony jest od wielkości ogrodu oraz uprawianych w nich roślin. Można je też podzielić na ręczne i elektryczne. Początkujący ogrodnik może się trochę zgubić w dziale narzędzi ogrodowych, bo wybór tam jest bardzo szeroki. Na początku, kiedy nie ma się doświadczenia w uprawie roślin, wszystko wydaje się niezbędne. Jednak tak nie jest, bo na start, kilka podstawowych narzędzi wystarczy.

Narzędzia ogrodowe

Narzędzia ogrodowe na początek

W małych ogrodach wystarczą narzędzia ręczne, w średnich ogródkach ręczne i elektryczne, a w dużych ogrodach korzystamy ze wszystkich udoskonaleń, aby szybko i dobrze dbać o ogród – tu przydają się narzędzia ręczne, elektryczne oraz spalinowe. Przygotowałam listę narzędzi ogrodowych na dobry początek pracy w ogrodzie, bez których sama nie wyobrażam sobie pracy, ale też kilka, które dobrze mieć na późniejszym etapie.

Już za chwilę wiosna!

Zaraz ruszymy do ogrodów. Jedni będą dopiero zakładać ogród, trawnik, inni wejdą z postanowieniem zmian. Dla wszystkich zielono-maniaków przygotowałam wyjątkowy prezent w postaci miniEbooka.

Narzędzia ogrodowe

Jakie narzędzia wybrać?

Wystarczy, że zapiszesz się do mojego zielonego newslettera, a za ten zapis otrzymasz darmowego ebooka z narzędziami i ich opisem. Dzięki nie mu łatwiej będzie Ci wybrać odpowiednie narzędzia do Twojego ogrodu. Zapisując się do newslettera, będę mogła Ci też wysyłać ciekawostki ogrodowe i sprawdzoną przeze mnie wiedzę.

 

.

Jak przechowywać narzędzia ogrodowe?

Narzędzia ogrodowe należy przechowywać w suchym miejscu. Piwnica, szopka, garaż to miejsca dobre do chowania narzędzi po pracy.

Pamiętaj!

Po każdej pracy należy narzędzia oczyścić, umyć jeśli jest potrzeba, osuszyć i zabezpieczyć. Niektóre potrzebują impregnacji, a zostawianie ich na dworze im nie służy. Potrzebują suchego, zacienionego miejsca, gdzie będą czekały na kolejne użycie.

Czyszczenie i konserwacja narzędzi jest bardzo ważna, bo dzięki temu możesz cieszyć się ich jakością i zdatnością przez długie lata.

Narzędzia ogrodowe

Chcesz zobaczyć mój składzik na narzędzia ogrodowe?

Mam całkiem spore pomieszczenie, w którym chowam wszystkie narzędzia. Dbam tam o porządek, aby zawsze łatwo i szybko było mi znaleźć odpowiednią rzecz. 

Zaczynając przygodę ogrodową, zaczęłam ją od złej strony, bez żadnej wiedzy, bez funduszy, ale z dość dobrym instynktem i intuicją do roślin. Tworzenie ogrodu zajęło mi przez to dużo więcej czasu.

Gdybym wtedy trafiła na kompendium wiedzy, jak samodzielnie tworzyć ogród, byłabym wniebowzięta 
i prawdopodobnie uniknęłabym wielu błędów, wielu godzin przesadzania rośli z jednego końca działki na drugi, wiele roślin byłabym w stanie uratować i ogród byłby dzisiaj dużo bardziej bujny.

Poznałam swój ogród od podstaw

Jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bo dzięki tym wszystkim doświadczeniom poznałam swój ogród od podstaw, a każda roślinka przeze mnie zasadzona, dzisiaj odwdzięcza mi się swoją urodą i całość tworzy ogród pełen harmonii i wielu odcieni zieleni.

Chciałabym i Tobie przyszły ogrodniku, amatorze lub posiadaczu ogrodu, z którym nie wiesz co zrobić, przekazać już w marcu moją wiedzę na ten temat. Zapisując się do newslettera, wyślę Ci w pierwszej kolejności informację o premierze e-booka ogrodowego. Naprawdę warto na niego poczekać.

 

Przed wyjściem nie zapomnij odebrać swój prezent!

Zapisz się do newslettera i odbierz miniEbooka “Narzędzia na dobry początek”

.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons