mieszkanie

Projekt “Golden Suite” – mieszkanie w stanie deweloperskim

mieszkanie w stanie deweloperskim

To jest wyjątkowy czas dla mnie i wyjątkowy projekt. W moje ręce trafiło mieszkanie w stanie deweloperskim do zaprojektowania i urządzenia. To mój pierwszy raz kiedy urządzam całe mieszkanie od A-Z. Chociaż przepraszam, własne mieszkanie urządzałam jeszcze bardziej kompleksowo, ale to było tyle lat temu i jakby nie patrzeć dla siebie. Tym razem dostała wyzwanie urządzić mieszkanie dla kogoś pod inwestycję. Powiem Wam, że urządzać mieszkanie w stanie deweloperskim to już bułka z masłem. Wchodzisz w gotowe ściany, podłogi. Niczego nie trzeba przerabiać, odnawiać, tylko podrasować to co jest. A jeszcze jak trafiasz na fajne mieszkanie z dobrym układem i przemyślanymi rozwiązaniami, to remont robi się raz, dwa. Nie ukrywam dobra ekipa remontowa to skarb i tu na taką trafiłam.

Jak wyglądało mieszkanie w stanie deweloperskim?

Zacznijmy od tego jak wyglądało mieszkanie przed remontem, czyli stan mieszkania po odbiorze kluczy przez właścicielkę oraz rzut mieszkania. To on najlepiej zobrazuje sytuację. Salon z aneksem kuchennym, sypialnia, przedpokój i łazienka oraz własny miniogródek.

Projekt “Golden Suite”

Myśląc o tym mieszkaniu, od razu widziałam elementy, które muszą się w nim znaleźć. Na tej podstawie stworzył moodboard, a sam projekt nazwałam “Golden suite”, czyli złoty apartament, bo elementem przewodnim będzie tu złoto. Oczywiście apartament będzie muśnięty tylko złotem, po prostu pojawi się w wielu detalach.

mieszkanie w stanie deweloperskim

Ściany w nowym mieszkaniu

Dzisiaj więcej chcę poświęcić wykończeniu ścian w takim mieszkaniu prosto od dewelopera. Prawdopodobnie każdy deweloper inaczej oddaje stan mieszkania i tego trzeba się dowiedzieć na etapie kupna. Jednak ściany standardowo są pokryte tynkami. Te nawet najładniej położone, zawsze wymagają jeszcze gładzi, aby były rzeczywiście gładkie i dopiero je można gruntować i malować. W tym projekcie używałam materiałów, które mi są dobrze znane i sama je wielokrotnie używałam i mam co do nich gwarancję, że to świetne produkty na lata. Do gładzenia ścian ekipie remontowej podrzuciłam Acryl-Putz. Jest to gotowa gładź szpachlowa. Nie trzeba mieszać masy, tylko otwieramy pudełko i już nakładamy na ściany. A najlepsze jest to, że jak produkt zostaje, to zamykamy pudełko i mamy gładź na kolejny remont lub na ewentualne poprawki. U mnie małe pudełko jest zawsze gotowe do pracy, kiedy chociażby przemalowuję ścianę i potrzebuję zaszpachlować dziury po jakiś obrazkach czy półkach. Acryl-Putz sprawdza się tu idealnie i nawet ekipa remontowa chwaliła (korzystali pierwszy raz), że super gładź i dobrze się z nią pracuje. po gładzi koniecznie trzeba ścianę zagruntować. 

Maskownica karnisza

W tym projekcie skorzystałam też z maskownic do karnisza. Tu akurat maskownica z płyty gipsowo-kartonowej. Kupuje się gotowy element w marketach budowlanych, który montuje się pod sufitem, a wszelkie łączenia uzupełnia się gładzią. To niewielkie wystąpienie z sufitu maskuje karnisz, a kiedy powiesi się zasłony i firany, wygląda to bardzo stylowo i elegancko. W projekcie “Golden Suite” nie mogło tego zabraknąć. 

Sztukateria

W tym mieszkaniu właścicielka chciała koniecznie grube listwy przysufitowe, a mnie dwa razy o sztukaterię nie trzeba prosić. O tym jak kłaść sztukaterię pisałam TUTAJ. Zaplanowałam też sztukaterię na ścianie w salonie, gdzie niedługo stanie też kanapa. Ściana została podzielona na 3 prostokąty i wykończona jedną grubszą listwą na całej ścianie. 

Kolory, jakie tu zastosowałam to biel na suficie od Magnat Ceramic, a na ścianie jest bardzo łagodny beż “Perłowy dolomit” Magnat Ceramic. Są to farby ceramiczne do wnętrz bazujące na ceramicznych komponentach oraz najwyższej jakości żywicach i pigmentach. Ta unikalna formuła zapewnia farbie MAGNAT trwały kolor odporny na: plamy, zmywanie i szorowanie oraz intensywne użytkowanie. “Perłowy dolomit” jest na ścianach w salonie, aneksie kuchennym i przedpokoju. Dzięki temu nie ma niepotrzebnych przejść kolorystycznych, a całe otwarte wnętrze jest utrzymane w spójnej kolorystyce.

mieszkanie w stanie deweloperskim

mieszkanie w stanie deweloperskim

mieszkanie w stanie deweloperskim

Sypialnia z piękną tapetą

W sypialni pokusiłam się o tapetę, ale tak wyjątkową, że to dzieło sztuki. Zamówiłam tapetę z Wallart.pl. Tapeta Lirio, która przedstawia konwalie, ma też nutkę wykończenia złotego, więc idealnie wpisuje się w ten złoty projekt. Tu na reszcie ścian, został zastosowany kolor “Powabny diament” Magnat Ceramic.

mieszkanie w stanie deweloperskim

Tutaj porównanie kolorów Magnat Ceramiac z salonu i sypialni. Zawsze warto zrobić test na ścianie. Odcienie na puszkach to jedno, a na ścianie w odpowiednim wnętrzu, przy różnym świetle, kolor może wyglądać inaczej. Wystarczy pomalować kawałek ściany, poczekać aż farba wyschnie i już widać, czy kolor nam odpowiada, czy też trzeba kupić inny odcień.

Zobacz koniecznie film 

Jeszcze nagrałam film z trzema podstawowymi błędami, które popełnia się przy malowaniu ścian. Koniecznie obejrzyj, aby przypadkiem tych błędów nie popełnić u siebie.

 

To kolejna porcja remontowej wiedzy, a także gotowe rozwiązania, które możecie zastosować u siebie. Do tego dostajecie ode mnie sprawdzone materiały, które do takiej remontowej roboty nadają się najlepiej. Korzystajcie z tych metod dowoli. Wiem doskonale, że dużo fajniej się urządza czy remontuje, mając jakąś inspirację. Sama wielokrotnie korzystam z realizacji, które widzę w Internecie, na Instagramie czy Pinterest. Zdradzę Wam, ze architekci również inspirują się Internetem, a różne elementy układają w spójną całość. To dopiero pierwszy post projektu “Golden suite”, więc zaglądajcie tu po dalsze części. Będzie ciekawie.

A teraz zostaw komentarz i udostępnij post dalej w świat!

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons