mieszkanie

Zaczęło się! Remont salonu i plan metamorfozy

Czas na remont salonu! Już czas pozbyć się brązów i dać trochę świeżości temu najważniejszemu dla nas miejscu. To tu codziennie wspólnie jemy obiad, to tu ja cały dzień pracuję i to tu wieczorami gadamy, oglądamy seriale i łapiemy wytchnienie przed kolejnym dniem. Tak jak kiedyś brązy i wenge bardzo nam się podobały, tak dzisiaj działają na nas depresyjnie. Bardzo długo myślałam o tym pokoju i o tym, jakie zmiany wprowadzić, aby wystarczyły na kolejne 8–10 lat. Stawiam na jasne barwy i kolorowe dodatki, którymi będę „malować” ten pokój według naszego nastroju, pory roku czy świąt. 

Bez nazwy-1Przerywnik

Kiedy 8 lat temu robiliśmy remont całego mieszkania…

Wtedy wenge było strasznie popularne i nam też się podobało. Tu można zobaczyć nasz brązowy salon. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy jasne podłogi i brzozowe meble, więc po wprowadzeniu się do obecnego domku chcieliśmy mieć chyba totalnie na odwrót. Minęło kilka lat i wenge wychodzi nam bokiem. Chyba z pół roku temu wylała nam pralka i woda podleciała pod panele, a te spuchły i „pięknie” podniosły podłogę w korytarzu. Potem troszkę się dały uklepać pod wpływem codziennego chodzenia, ale i tak było wiadomo, że są do wymiany. Panele są też w całości ułożone w salonie, przedpokoju i wchodzą do sypialni, więc chcąc nie chcąc – a my bardzo chcemy – i tak musimy wymienić całą podłogę.

Inspirujący salon!

Nie mogłam znaleźć w internecie żadnego pomieszczenia, które inspirowałoby mnie w 100%, ale chyba to zdjęcie najbardziej oddaje efekt, jaki chcę osiągnąć. Układ w części telewizyjnej mamy taki sam i też chcę, aby meble i podłogi były jasne. Tu idzie wszystko w szarość, a ja skłaniam się bardziej w stronę bieli i delikatnego, ciepłego beżu w tapicerce mebli.

271b7b621dac5611a8a94e7fe7f81312

Zdjęcie pochodzi z Instagrama z profilu @_frk.mie_

 

Jaki jest plan na remont salonu?

1. Wymiana okna

Ta już się dokonała jakiś czas temu dzięki Oknoplast – brązowe okno zostało wymienione na białe. Teraz należy je obrobić i wykończyć gładzią. Zamaskujemy również wsporniki pod parapetem, bo bardzo nam się nie podoba, że tam są, a niestety muszą być. 

2. Wymiana podłogi

Po pierwsze – część paneli została zalana wodą, a po drugie – wszystkie brązy robią wypad z naszego mieszkania. Panele oczywiście będą jasne.

3. Tapicerowanie mebli

Mam świetną kanapę (pod względem konstrukcji), ale jest czekoladowa i niestety skóra na niej popękała. W pierwszym momencie myślałam o zakupie nowej kanapy, ale gdy zaczęłam szukać, to nic mi się nie podobało albo cena była zaporowa. Pomyślałam, że oddam narożnik + 6 czerwonych krzeseł do tapicera i zafunduję sobie superjasną, plamoodporną tkaninę marki Persempra. Meble już zostały zabrane, a tapicer wziął je w swoje obroty.

4. Lakierowanie stołu

Tym zajmie się lakiernia proszkowa. Stół oddaliśmy profesjonalistom, aby przemalować go na biało.

5. Malowanie

Niby wiemy, że na biało, ale wybór farby jest również ważny co innych materiałów. Chyba nikt nie chce malować co roku ścian. Oczywiście u nas zawsze pada na farbę plamoodporną. W czasie remontu przetestuję nowość od Magnat Farby, czyli Anty Formaldehyd. 

6. Tapetowanie

Mieliśmy tapetę brązową w części jadalnianej i nadal mieć będziemy. Czeka nas małe tapetowanie.

7. Układanie cegły

W pokoju za telewizorem był kamień gipsowy o nierównej fakturze. Kiedyś ładny, dzisiaj już niestety dla nas brzydki. Dodatkowo potwornie zżółkł, co spowodowało, że wygląda naprawdę źle. Kamień zniknie, ale wykleimy białą gipsową cegiełkę. Mamy słabość do tego typu ścian.

 

Zastanawiam się, czy coś jeszcze musimy zrobić. Czy o czymś nie zapomniałam? Hmm, to chyba na tyle. Oczywiście każdy etap opiszę Wam tu na blogu w osobnych wpisach, aby wyczerpać każdy z tematów.

 

To teraz jeszcze małe zestawienie mebli i dodatków,

które – mam nadzieję – znajdą się w naszym salonie. Chcę dodać trochę marokańskiej koniczyny jako wzór, a na ten moment marzą mi się żółte dodatki. 

Remont salonu

Jeżeli macie ochotę śledzić nasze remontowe działania, to zapraszam na mój Instagram – @twojediy. To tam na Instastory pokazuję, jak wygląda remontowa rzeczywistość. Spieszcie się, bo my działamy już od 3 dni, a remonty u nas robią się błyskawicznie. 

To teraz zaglądajcie do mnie często i sprawdzajcie, jak idzie nam remont salonu, a na końcu pokażę, jak się zmienił pokój.

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons