bożonarodzeniowe diydrewniane diy

Drewniana choinka DIY – Bricomarché z pasji do… #10

drewniana choinka diy

Spośród choinek każdy może wybrać swoje ulubione – jedni stawiają na żywe choinki (polecam opcję wypożyczania drzewek), inni wybierają sztuczne, które służą wiele lat, a jeszcze inni lubią pokombinować i postawić na coś oryginalnego. Dzisiaj pokażę Wam, jak z kilku listewek zrobić ciekawą choinkę, która będzie bardzo wyjątkowa! Drewniana choinka DIY to dobry wybór, bo możemy jej wielkość dopasować do ilości posiadanego miejsca w mieszkaniu.

Do przygotowania drewnianej choinki potrzebujesz:

  • listewki (przycięłam je na wymiar w sklepie)
  • deska na podstawę naszej choinki
  • farba akrylowa i pędzelki
  • bombki 
  • klej na gorąco
  • wkręty, miara i ołówek, papier ścierny
  • wkrętarka, wiertarka i wyrzynarka (śrubokręt i piła też dadzą radę)

Krok 1

Zaczynam od połączenia listewek w trójkąt – ustawiam jedną na drugiej i zaznaczam punkt przecięcia. Po przycięciu listewki szlifuję brzegi papierem ściernym. Łączę listewki wkrętami – najpierw zawsze nawiercam otwory, żeby drewno się nie rozeszło. 

Krok 2

Kolejną listewką zaznaczam miejsca, gdzie moja choinka się skończy oraz ucinam dół listewek. Zaznaczam także miejsce, gdzie mam przyciąć dolną listewkę tak, by zamknąć kształt trójkąta. 

Krok 3

Nasz następny krok to wycięcie z grubszej deski dwóch kawałków tak, by utworzyły podstawę do choinki. Potem łączę je ze sobą za pomocą wkrętów, a na samym końcu montuję moją trójkątną konstrukcję. 

Krok 4

Nadszedł czas na malowanie – maluję całość białą farbą akrylową, a kiedy farba wyschnie zabieram się za wypełnienie mojej konstrukcji bombkami, które przyklejam za pomocą kleju na gorąco. 

Krok 5

Następnie, dla zachowania tradycji, dokładam trochę lampek i moja choinka jest gotowa!

Wszystkie kroki pokazuję w filmie DREWNIANA CHOINKA – zapraszam do oglądania!

drewniana choinka diy

drewniana choinka diy

Moja drewniana choinka DIY jest gotowa. Moim zdaniem wyszła świetnie – sprawdzi się jako ozdoba w pokoju dziecka, w przedpokoju czy w pracy, by przemycić trochę świątecznego klimatu. To ozdoba, która posłuży kilka sezonów, a jak się Wam znudzi to możecie ją przemalować :)  Dajcie znać na jaki kolor pomalowaliście swoje choinki! 

Tutaj znajdziecie poprzednie wpisy z serii Z pasji do… 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons