Rady nie od parady

10 trików z lakierami do paznokci, które uratują Cię w różnych sytuacjach

Czasami trzeba szybko zareagować, bo mamy jakąś małą awarię, a pod ręką nie mamy akurat potrzebnego kleju czy sprayu. Wtedy zaczynamy szybko myśleć o tym, jak innym sposobem i za pomocą tego, co mamy w domu czy w torebce, możemy sobie poradzić z naszym problemem. Każda kobieta ma w domu lakier do paznokci, a ten może nas uratować w wielu sytuacjach, które nas po prostu zaskoczyły, gdy my już musimy wychodzić do pracy i każda minuta jest na wagę złota. Poznaj 10 trików z lakierami do paznokci, które uratują Cię w różnych sytuacjach.

10 trików z lakierami do paznokci

10 trików z lakierami do paznokci, które warto znać!

1. Nawlekanie nitki na igłę

Nitka jest na tyle cienka i giętka, że nie możesz nawlec jej na igłę? Zamocz końcówkę nitki w lakierze do paznokci i daj mu wyschnąć. Nitka się usztywni, a Ty spokojnie przełożysz ją przez oczko igły.

10 trików z lakierami do paznokci

2. Naprawianie lakieru samochodu

Obiłaś samochód lub zrobiłaś małą ryskę na ukochanym samochodzie męża i teraz boisz się wrócić do domu? Weź lakier do paznokci w kolorze karoserii i delikatnie polakieruj uszkodzoną karoserię. Może nie zauważy? Na pewno warto spróbować. :)

10 trików z lakierami do paznokci

3. Uszkodzony but

Często się zdarza, że nosek buta lub jego obcas ma zarysowania czy ubytki. Tutaj też wystarczy dobrać kolor lakieru do butów i je szybko naprawić.

10 trików z lakierami do paznokci

4. Uciekające śrubki od okularów

Okularnicy wiedzą, jakie to bywa męczące, kiedy okulary się rozkręcają. Często małe śrubeczki nam odpadają i jest kłopot. Wystarczy taką małą śrubkę zalać kroplą lakieru, a śrubka już na zawsze zostanie na swoim miejscu.

10 trików z lakierami do paznokci

5. Za duży pierścionek

Pierścionek jest za luźny na Twoim palcu? Pomaluj pierścionek od środka lakierem do paznokci – w ten sposób zmniejszysz jego obwód. Pierścionek będzie lepiej leżał, a Ty go nie zgubisz.

10 trików z lakierami do paznokci

6. Guziki od koszuli

Małe guziki w koszulach lubią szybko nam odpadać. Wystarczy zalakierować nitkę, a guziki zostaną na swoim miejscu. Musisz to wypróbować!

10 trików z lakierami do paznokci

7. Oczko w rajstopach

To chyba każda z nas zna. Oczka w rajstopach zawsze robią się nam wtedy, kiedy nie mamy zapasowej pary. Aby powstrzymać lecące oczko, zalakieruj jego przód i tył. Chociaż tyle można zrobić na ten moment. :)

10 trików z lakierami do paznokci

8. Luźna śrubka

Czasami gałka od szuflady wiecznie się odkręca – wtedy wystarczy śrubkę delikatnie przemalować lakierem i szybko wkręcić. Teraz śrubka już będzie na swoim miejscu.

10 trików z lakierami do paznokci

9. Naprawianie mebli

Obtłuczony stół, półka czy noga krzesła też da się naprawić lakierem do paznokci. Tu nawet lepiej użyć lakieru hybrydowego, utwardzić go, a ten lepiej będzie się trzymał. 

10 trików z lakierami do paznokci

10. Zabezpieczenie etykiet

Chcesz oznaczyć słoik, pudełko jakimś napisem, ale boisz się, że ten się zetrze? Polakieruj go – w ten sposób go zabezpieczysz.

10 trików z lakierami do paznokci

Myślę, że warto znać te triki, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nam się przyda taka wiedza. Życie potrafi nas zaskakiwać, ale my możemy być na te niespodzianki przygotowani. Może znacie jeszcze inne triki, w których lakier do paznokci gra główną rolę? Napiszcie mi je w komentarzu.

.

.

przerywnik

Wpis przygotowany we współpracy z marką Semilac.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

3 komentarze

  1. Nitki w guzikach, śrubki w okularach i za duże pierścionki – rewelacja! Nie znałam tych sposobów. Dzięki! :-)

  2. Jakbym zobaczyła, że, o zgrozo…, na karoserii ktoś mi pomazał lakierem do paznokci to zabilabym chyba… I tak zauwazylabym napewno.

Leave a Response

Simple Share Buttons