Rady nie od parady

11 kuchennych trików

Każda gospodyni domowa ma niezawodne pateny, które stosuje w domu i życiu. Dzięki tym trikom nasze życie jest łatwiejsze i sprytnie oszczędzamy tak cenny czas. Spędzamy tak dużo czasu w kuchni, że musimy tu wykorzystywać różne lifehacki, aby ułatwić sobie pracę. Poznajcie 11 kuchennych trików, bo możliwe, że ich jeszcze nie znacie.

0

Przerywnik

Nikt nie lubi wyrzucać jedzenia. Aby tego uniknąć, przygotuj w lodówce miejsca na żywność, która powinna być zjedzona w pierwszej kolejność. 

1
BuzzFeed.com

Przerywnik

Gogle narciarskie jak, widać mogą przydać się nie tylko na stoku. Krojenie cebuli jest męczące to dlaczego by sobie nie pomóc.

2
BuzzFeed.com

Przerywnik

Robisz ciasteczka? Szydełkowa serwetka zrobi Ci na nich piękny wzór. Spróbuj!

3
BuzzFeed.com

Przerywnik

Jak podgrzać danie w mikrofali, aby nie wyschło i nie zrobiło się twarde? Wstaw dodatkowo pół szklanki wody, a zapewnisz odpowiednią wilgoć podczas podgrzewania. Danie będzie ciepłe i chrupiące.

4
BuzzFeed.com

Przerywnik

Nie masz wałka? Użyj do wałkowania szklanej butelki.

5
BuzzFeed.com

Przerywnik

Słoiki z przyprawami łatwo oznaczyć opisując ich nakrętki. Dziurka w rączce garnka świetnie służy do trzymania drewnianej łyżki, którą mieszasz potrawę.

6
BuzzFeed.com

Przerywnik

Wieszak do spodni przyda się do powieszenia przepisu, gdy na blacie już nie ma miejsca.

8
BuzzFeed.com

Przerywnik

Korki po winie pomogą Ci zamknąć przyprawy, aby te nie wywietrzały. Natomiast skrobaczka do warzyw idealnie potnie cebulę w piórka.

7
BuzzFeed.com

Przerywnik

Jak umyć szybko i dokładnie blender? Wystarczy wlać do niego ciepłą wodę, kropelkę płynu do naczyń i go włączyć. Urządzenie samo się umyje.

9
BuzzFeed.com

Przerywnik

Ubijanie mikserem bardzo często kończy się zachlapanymi ścianami. Talerzyk papierowy nałożony na łopatki miksera uchroni nas przed remontem.

10
BuzzFeed.com

Przerywnik

Szybkie czyszczenie mikrofali. Wlej do naczynia żaroodpornego wrzątek i trochę octu. Włącz mikrofalę na 10-15 minut,  a na koniec środek urządzenia przetrzyj mokrą szmatką. Gotowe!

11
BuzzFeed.com

Przerywnik

Kto nie lubi sobie ułatwiać życia? Chyba wszyscy mamy w sobie tę zdolność do wynajdowania różnych pomysłów, aby się nie przepracowywać. Teraz na dodatek możemy łatwo wymieniać się tą wiedzą i pokazywać sobie nawzajem jakiem mamy patenty na życie. 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons