dla dzieci diyoświetleniowe diy

Lampa sowa

Okrągłe lampiony, abażury rodem z chin. Tradycyjnie wykonywane z papieru na drucianej lekkiej konstrukcji. U nas też już się przyjęły, a Ikea wypuściła linię lamp wzorowanych tą techniką. W chińskich sklepach można kupić takie lampiony za 3- 5 zł. Kiedyś jak nie miałam pomysłu na lampę u dzieci, to taki właśnie lampion kupiłam i fajnie się sprawdzał. Potem poszedł w odstawkę, a ostatnio zainspirowałam się pomysłem, aby go przerobić. Zróbcie razem ze mną lampę sowę.

00

Przerywnik

Materiały:

Lampion

Kolorowy papier techniczny

Pianka

Klej – najlepiej na gorąco

Przerywnik

1

Odrysowałam kształt skrzydeł w kolorowym papierze.

2

Powycinałam okrągłe oczy z papieru i nosek z łapkami z pianki.

3

Przykleiłam ciepłym klejem do lampionu.

4

Łapki podkleiłam na samym dole.

5

Zabawna ozdoba wyszła ze zwykłego abażuru.

00

Lampion może być zgrabnym abażurem albo wisieć sam bez oświetlenia. Z pewnością małe pociechy będzie cieszył widok sympatycznej sowy, a pokój zyska ciekawą dekoracje. Wykonanie takiego lampionu to nawet nie 10 zł, więc to idealne rozwiązanie przy małym budżecie.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

3 komentarze

  1. Mój tata zrobił mi kiedyś takiego liska! Wynalazł gdzieś podłużny lampion i postanowił to przerobić, ale to było już jakiś czas temu. Tak czy siak – świetna ozdoba! :)

Leave a Response

Simple Share Buttons