styropianowe diywielkanocne diy

Jajko osłonka na doniczkę

Zaczął się Wielki Post i do Świąt Wielkanocnych będziemy odliczać 40 dni. Jak zawsze na tym blogu tutoriale wyprzedzają święta, aby każdy zdążył zaczerpnąć natchnienia, zainspirował się, kupił potrzebne materiały i zrobił pomysł na święta. Od czego zacznę. Od jaja oczywiście. Tym razem zrobiłam wielkanocną osłonkę na wiosenne kwiatki, które bardzo kojarzą się ze świątecznym stołem.

0

 

Przerywnik
1

Materiały:

1. Styropianowe jajko –

otwierane, puste w środku

2. Nożyk tapicerski

3. Klej do decoupage

4. Serwetka

Przerywnik
KROK 1

Ołówkiem zaznaczyłam miejsca, które chcę usunąć.

 

2
Przerywnik
KROK 2
Nożykiem tapicerskim delikatnie wycięłam popękaną skorupkę jajka.3
Przerywnik
KROK 3
Po złożeniu połówki muszą ładnie pasować.4
Przerywnik
KROK 4
Na jajku wykonujemy decoupage. 
Serwetkę rozdzielamy do 
pojedynczej warstwy, 
przykładamy do jajka 
i nakładamy klejem do decoupage.
5
Przerywnik
KROK 5
Części jajka muszą dobrze wyschnąć.6
Przerywnik

000

Styropian możemy okleić serwetką jaka, pasuje nam do wnętrza czy wystroju świątecznego stołu. Do wykonanej osłonki wkładamy ulubione kwiatki, rzeżuchę, czy posiane zboże. Może Wy macie inne pomysły na wykorzystanie takiej styropianowej osłonki?

 

Zobacz pomysły w tym stylu:

0000
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

7 komentarzy

  1. “Od czego zacznę. Od jaja oczywiście.” Bardzo mnie jakoś rozśmieszyły te słowa, haaha! A ozdoba świetna, muszę wykorzystać ją w moim pokoju, bo coś czuję, że będzie to świetle rozwiązanie dla moich ciętych kwiatuszków. :)

  2. Super efekt. Już czuję Wielkanoc w powietrzu. Muszę zaopatrzyć się w takie jajo i spróbować. Jeszcze nigdy nie robiłam nic techniką decoupage, może w końcu czas spróbować. :)
    Świetna inspiracja:)

Leave a Response

Simple Share Buttons