dekoracyjne diyogrodowe diy

Domowa florystyka

Wiosna już kusi do sadzenia, wysiewania i przesadzania. Za chwilę też święta wielkanocne, więc warto pomyśleć o wiosennych kwiatkach. W sklepach pojawiły się cebulki hiacyntów, żonkili, krokusów, szafirki i wiele innych. W czym sadzić? W szkle przeźroczystym, słoikach, filiżankach i wszelakich innych pojemnikach. Co jeszcze będzie potrzebne? Ziemia, piasek, kamyki gliniane, dekoracyjny piasek, szklane kulki, kamienie. Spróbujcie pobawić się we florystę i wykorzystajcie to, co macie w domu do stworzenia kwiatowych kompozycji.

0

Popatrz czy nie masz w domu starego weka, wazonu albo naczynia szklanego, kieliszki, filiżanki, bo w tym możesz posadzić cebulki.

1

Na przykład do filiżanki możemy wsypać trochę ziemi ułożyć cebulki szafirków i przysypać białym gresem.

1a

Na dno słoika wrzuć trochę kamieni. Ułóż cebulki tak, aby kwiaty wystawały poza słoik. Delikatnie przysyp kamieniami.

2a

Może masz trochę szklanych kulek? W dekoracyjne szklane naczynie można wsypać na dno trochę białych kamieni. Ułożyć szafirki  krokusy, a następnie zasypać je szklanymi kulkami.

3a

Jeszcze ostatnia moja propozycja to do słoika wsypać trochę ziemi, ułożyć cebulki narcyzów, krokusów, szafirków i hiacyntów. Przysyp to glinianymi kulkami.

4a

Takie kompozycje kwiatowe w pełnym rozkwicie będą cieszyć Wasze oczy, a cudowne zapachy odświeżą cztery kąty. Kiedy już cebulki przekwitną, wystarczy je przekopać do ogródka i następną wiosną pięknie nam zakwitną. Można też przenieść cebule w chłodne miejsce i poddać okresowi spoczynku. Potem nawet zimą przeniesione do ciepłego pomieszczenia znowu nam zakwitną.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

8 komentarzy

Leave a Response

Simple Share Buttons