bożonarodzeniowe diydekoracyjne diypapierowe diy

Piękna gwiazda z papieru diy idealna na święta!

Gwiazda z papieru diy

To już tradycja, że na blogu pokazuję jak pięknie udekorować okno, nie wydając na to miliona monet. Były już gwiazdy ala IKEA, były gwiazdy z papierowych torebek, były wiszące lampiony. W tym roku podniosłam ciut poprzeczkę i sobie i Wam, ale wiem doskonale, że jeżeli dajecie sobie radę z moimi pomysłami, to i ten też się Wam uda. To będzie duża, siedmioramienna gwiazda z papieru diy, z pięknymi witrażowymi śnieżynkami. Wasze okna też zasługują na wyjątkową dekorację, a nawet w małym mieszkaniu będzie dla nich miejsce. Tego szablonu nie znajdziecie nigdzie indziej, bo został zaprojektowany specjalnie dla Was! Jeżeli komuś nie odpowiada wersja z ażurowym wzorem, to jest też wersja gładka.

Gwiazda z papieru diy

Gwiazda z papieru diy

Materiały:

  • blok techniczny
  • bibuła
  • klej wikolowy UHU
  • klej Magic UHU
  • skalpel
  • pędzelek
  • linijka
  • nożyczki
  • sznurek lub wstążka
  • UHU Patafix

Na początku wydrukuj szablon na 14 kartkach bloku technicznego i go wytnij. Tutaj pobierzesz szablon gwiazdy ze wzorem, a tutaj znajdziesz gwiazdę bez wzoru

Skalpelem powycinaj śnieżynki.

Drugą stroną skalpela przejedź przy pomocy linijki wzdłuż przerywanych linii (łatwiej będzie zrobić dokładne zagięcia) i zagnij papier w tych miejscach.

Klejem w sztyfcie posmaruj wewnętrzną stronę szablonu. Klej Magic UHU świetnie się do tego nadaje – na początku jest niebieski, więc dokładnie widać gdzie jest nałożony, a jak wyschnie staje się przezroczysty.

Do kleju przyłóż dokładnie kawałek bibuły i dociśnij go delikatnie. Można również zrobić gwiazdę bez tego elementu.

Za pomocą pędzelka posmaruj skrzydełka klejem wikolowym UHU.

Sklej ze sobą dwa szablony. Rób to dokładnie.

Teraz złóż ramię gwiazdy na pół i znowu sklej. Tu wybór kleju ma ogromne znaczenie. Klej brikolażowy UHU szybko łapie, skleja nawet gruby i twardy papier. Dzięki temu można gwiazdę złożyć szybko i skutecznie. Odłóż do porządnego wyschnięcia.

Ramiona sklejaj ze sobą po dwa i raz po trzy ramiona. Znowu daj im porządnie wyschnąć.

Sklej ze sobą kolejne części.

Aby wkleić ostatnie ramiona, musisz dwa-trzy lekko złożyć. Teraz musisz wkleić ostatnie ramiona na rozłożonej gwieździe. Jest to dość kłopotliwe, ale da się to spokojnie skleić.

Ostatnie dwa ramiona nie zostają sklejone. Wykonaj w nich małą dziurkę (może być skalpelem lub dziurkaczem) i przełóż sznurek lub wstążkę.  Po związaniu gwiazda ładnie się ułoży, a Ty masz sznurek do jej powieszenia.

Swoje gwiazdy przykleiłam na oknie za pomocą UHU Patafix, który występuje w dwóch kolorach: białym i przezroczystym. Za jego pomocą przymocujecie też inne świąteczne dekoracje. 

Gwiazda z papieru diy

Gwiazda z papieru diy

Gwiazda z papieru diy

Gwiazda z papieru diy

Gwiazda z papieru diy

Gwiazda z papieru diy

Gwiazda z papieru diy

Gwiazda z papieru diy Gwiazda z papieru diy

Gwiazda z papieru diy

Taka gwiazda z papieru DIY jest pracochłonna, ale efekt jest naprawdę tego wart. W jeden wieczór złożycie taką gwiazdę, a z każdą następną jest już łatwiej. Najważniejsze to dać porządnie wyschnąć poszczególnym elementom, aby przy łączeniu z kolejnymi coś się nie rozkleiło. U mnie okna już udekorowane, a ja szykuję dla Was kolejne ciekawe pomysły. 

.

Wpis powstał przy współpracy z UHU

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons