bożonarodzeniowe diypapierowe diy

Papierowa gwiazda a’la IKEA i świąteczny wystrój okna

Papierowa gwiazda a'la IKEA

Wpadłam na pomysł, że w tym roku odmienię swoje okno w salonie i ubiorę je w światełka. Nie mam zasłon ani firan. Nie mam też żadnego karnisza, więc ciężko cokolwiek zwiesić, bo niby jak? Przecież dla lampek na kilka dni nie będę wiercić dziur w suficie. Z pomocą przyszła Tesa i haczyki samoprzylepne. Tak się rozochociłam tym wieszanie i faktem, że to takie łatwe, więc jeszcze zrobiłam papierowe gwiazdy a’la IKEA Strala. Znacie te gwiazdy? Przepiękne są, ale ja potrzebowałabym 5 sztuk, a jedna kosztuje 30 zł. Przed świętami chyba ciężko wydać 150 zł na papierowe gwiazdy. Ja wolę te pieniążki dorzucić do lepszych prezentów, a podobne gwiazdy sama sobie zrobię za parę złotych. Jak zawsze podzielę się z Wami szczegółowym tutorialem.

Papierowa gwiazda a'la IKEAPrzerywnik

Papierowa gwiazda a’la IKEA krok po kroku

Materiały na papierową gwiazdę:

Przerywnik

Szablon do wydruku (wystarczy zdjęcie zapisać na komputerze i wydrukować).

Papierowa gwiazda a'la IKEA

Papierowa gwiazda 2

Wycięłam szablon i odrysowałam go na kartce bloku technicznego. Środkowe linie również przejechałam ołówkiem, dobrze dociskając.

Papierowa gwiazda 3

Wycięłam ramię gwiazdy i pozaginałam linie. 

Papierowa gwiazda 4

Dziurkaczem zrobiłam dziurki i gwiazdki.

Papierowa gwiazda 5

Teraz użyłam taśmy dwustronnej Tesa. Ta idealnie nadaje się do tego typu łączeń. Jest cienka, bardzo szybko i mocno łapie papier. Dzięki temu raz, dwa i skleiłam 5 ramion gwiazdy.

Papierowa gwiazda 6

Mając wszystkie elementy, łączę je ze sobą.

Papierowa gwiazda 7

Papierowa gwiazda 8

Do gwiazd dokleiłam sznurek. Można je założyć na lampki i będą ładnie świeciły.

Papierowa gwiazda a'la IKEA

Czas na montaż gwiazd i lampek na oknie.

Haczyki Tesa Powerstrips to dobre rozwiązanie. Teraz je założę, a po świętach jednym pociągnięciem pozbędę się haczyków i samoprzylepców. Próbowałam ich już wielokrotnie i to naprawdę działa.

Wystrój okna 2

Haczyki przykleiłam do gzymsu, założyłam lampki i gwiazdy. 

Wystrój okna 3

Taki klimat wyczarowałam.

Papierowa gwiazda a'la IKEA

Teraz u mnie jest wyjątkowo.

Poprzednie lata mogłam tylko dekorować parapet jak tu. Tesa Powerstrips są na tyle mocne, że są w stanie udźwignąć kurtynę świetlną o długości 4,7 metra. Do tej pory nie mogłam nic w ten sposób zawiesić. Już od kilku miesięcy testuję haczyki i rzeczywiście mają moc. Demontaż jest jeszcze łatwiejszy. 

W ten sposób wyczarowałam niezwykły klimat w salonie. Z zewnątrz moje okna wyglądają niesamowicie, a papierowe gwiazdy podkreślają ten urok. 

Przerywnik

Do przygotowania tego postu zainspirowała mnie Tesa.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons