organizacyjne diyRady nie od parady

Jak posprzątać łazienkę szybko i sprytnie?

Jak posprzątać łazienkę

Jak posprzątać łazienkę szybko i sprytnie? Muszę Wam się przyznać, że nie lubię sprzątać tego pomieszczenia. Gdybym mogła, to najchętniej bym tego nie robiła. Niestety jest to mój obowiązek i chcąc nie chcąc raz w tygodniu muszę zakasać rękawy i ruszyć do sprzątania. Chyba nie tylko ja tak mam, więc tym bardziej przyda Wam się mój dzisiejszy wpis, aby przede wszystkim zmotywować Was do działania, ale także przekazać Wam jak ja sprzątam, czego do tego używam i jakie mam sposoby na sprytne podejście do tematu. 

Jak posprzątać łazienkę?

Do sprzątania używam tylko płynu do szyb, Duck do WC, który nie zawiera chloru, sodę oczyszczoną, ocet, kwasek cytrynowy, Duck Fresh Discs – żelowe krążki, magiczną gąbkę, szmatkę oraz ręczniki papierowe. 

 

Wymiana ręczników

Pierwszą czynnością jest zebranie brudnych ręczników i wrzucenie ich do prania. Tu bardzo dbam o regularność, a ręczniki piorę w 60°. Pranie w wyższej temp. powoduje, że ręczniki szybciej się niszczą i tracą puszystość.

 

Sprzątanie WC

Nalewam trochę Duck na mokrą szmatkę i myję klapę, całą muszlę i zalewam płynem w środku. Zostawiam płyn, aby się uaktywnił. Mimo że nie zawiera on chloru, to zabija 99,99 % bakterii. Łatwo się go rozprowadza dzięki wygiętej szyjce butelki. Przede wszystkim Duck ładnie pachnie, a to chociaż umila mi sprzątanie łazienki.

Duck jest w użyciu codziennie, bo zlewam nim toaletę na noc. 

Jak posprzątać łazienkę

Myję toaletę dokładnie szczotką, a tę zostawiam do wyschnięcia pod klapą.

Do WC używam żelowych krążków, bo nakłada się je bez dotykowo (co jest bardziej higieniczne, niż w przypadku zawieszek), ładnie wyglądają i pachną. Do aplikatora Duck Fresh Discs można dokupić zapas i mieć go zawsze pod ręką.

Jak szybko i sprytnie posprzatać łazienkę

Jeszcze pamiętam, aby wymienić zapas w odświeżaczu przy toalecie, aby zawsze można było pozostawić po sobie  ładny zapach w łazience. Produkty Duck i Glade dostępne są w sieci Rosmann.

 

Mycie płytek

Wykonuję to tylko ocetem z wodą w proporcji 3:1. Wycieram płytki do sucha ręcznikiem papierowym. Kafle wtedy ładnie błyszczą i nie mają smug.

 

Mycie wanny

To robię za pomocą sody oczyszczonej i octu. Na szmatkę wysypuję trochę sody i zalewam octem. Ten duet świetnie usuwa osad z mydła, a także ładnie odświeża i odkaża wannę.

 

Usuwanie osadu z kamienia

Tu niezastąpiony jest kwasek cytrynowy. Przy bateriach zbiera mi się kamień i tu wystarczy, że wysypię trochę kwasku, poleję wodą i po kilku godzinach jest po osadzie. Z kolei samą baterię oczyszczam z kamienia mokrym ręcznikiem papierowym, na który wysypuję kwasek i okręcam ręcznik wokół elementu, który chcę wyczyścić.

Jeżeli chcę odkamienić końcówkę kranu, to do szklanki wlewam ciepłą wodę i wsypuję kwasek. Zanurzam w szklance kran, a tę ustawiam na podwyższeniu i zostawiam tak na noc. Rano nie ma już kamienia.

Specjalnie nie odkręcam końcówki kranu, raczej potem mam tylko kłopot z dobrym włożeniem siateczki i uszczelki. Mój sposób działa bez narażania się na złe skręcenie kranu.

 

Mycie lustra

Tu wystarcza mi płyn do szyb i ręcznik papierowy.

Jak posprzątać łazienkę

A smug z lustra (bo te zawsze mi zostają) i drobinek po ręczniku papierowym pozbywam się za pomocą rajstop i to wcale nie jest żart. To trzeba wypróbować.

 

Sprzątanie podłogi

Porządnie odkurzam całą łazienkę i myję podłogę wodą z octem i też wycieram płytki do sucha ręcznikiem papierowym. Mam wrażenie, że wtedy dłużej brud się płytek podłogowych nie ima.

 

Świeże ręczniki i zapach

Wywieszam świeże, pachnące ręczniki oraz ustawiam odświeżacz powietrza. Mam taki od Glade Sense&Spray, który działa na ruch, więc każdy, kto wchodzi do łazienki, jest witany od razu pięknym zapachem.

Zobacz także mój film “Jak szybko i sprytnie posprzątać łazienkę?”

Tak jak nie lubię sprzątać łazienki, tak uwielbiam, jak jest czysta i posprzątana. W takiej pachnącej łazience chce się wziąć przyjemną, relaksującą kąpiel, w brudnej i brzydko pachnącej nie mam na to szans. Wtedy, zamiast odpoczywać siedzę w wannie i ją myję :) Mam nadzieję, że Wy już też wiecie jak posprzątać łazienkę szybko i sprytnie ;)

 

Konkurs na Instagramie @twojediy!

Chyba Was zmotywowałam tym wpisem do regularnego i szybkiego posprzątania łazienki, a jeżeli jeszcze Wam mało to zapraszam na mój Instagram @twojediy, gdzie razem z marką Duck mamy dla Was konkurs, a do wygrania są 3 automatyczne podajniki do mydła.

 

Zwycięzcy konkursu to:

@pannamagda90

@annabuk1490

@fantasyyfamilyy

 

Wpis został przygotowany we współpracy z DUCK

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons