mieszkanieremont

Metamorfoza mojego mieszkania part 3 – Łazienka

Łazienka
Wracam do cyklu postów dotyczących remontu mojego mieszkania. Kto nie miał jeszcze okazji, zapraszam do części 1 i części 2. Dzisiaj pokażę łazienkę, która była wielkim wyzwaniem. To dla niej musiałam znaleźć rozwiązanie, aby ją powiększyć, wyciągnąć na korytarz, który był zdecydowanie za duży. Wyburzyłam, na początku na papierze kawałek ściany sypialni, aby dać więcej przestrzeni dla nowej łazienki. Zaczęło się od wielkiej demolki.

05

Skleciłam na szybko plan mojego mieszkania, z głowy, +/- proporcjonalny. Pozwoli on Wam na wyobrażenie sobie “o co kaman”. Na czerwono zaznaczyłam ściany, których się pozbyliśmy, a na czarno mamy nowy układ.

plan

Tak więc, aby powiększyć łazienkę, trzeba było zburzyć narożnik sypialni i wszystko postawić od nowa.

03

Ja dawałam wytyczne co do długości ścian, kąta itd. Murarz robił resztę. Zamówiliśmy Pana od instalacji grzewczej i poprzestawialiśmy rury w łazience oraz zamontowaliśmy nowy grzejnik. 

04

Mój małżonek zajął się elementami podwieszonymi, wymyśloną przeze mnie półką nad wanną i półkami nad wc. Na końcu wszedł fachowiec i położył płytki.

P1070171

Oczywiście już na samy początku przemyślane miałam wszystkie szczegóły. Dokładnie wiedziałam, jak chce zorganizować łazienkę, aby przestrzeń była maksymalnie wykorzystana. Na zamówienie stolarz wykonał nam zabudowę. Półki pod kosmetyki, które uwielbiam. Kupiłam koszyczki i każdy domownik ma swój koszyczek z kosmetykami.

0

Chciałam schować pralkę w szafkę. Musiałam znaleźć taki zlew, który nie wchodziłby pod blat, a był tylko na nim. To wcale nie było takie łatwe. Udało mi się znaleźć go na allegro i najważniejsze, że jest porcelanowy. 

1

Półka koło wanny to był bardzo dobry pomysł. Trzymamy tak wszystkie kosmetyki kąpielowe. Wanna narożna wyłożona jest małymi kafelkami, bo łatwo się je kładzie na łukach. Na obudowie wanny i na podłodze zaszalałam fugą z brokatem. 

00

Zawsze urządzając pomieszczenia, myślę o oświetleniu. Tu podzieliłam światło na dwie strefy. To, co pod sufitem i drugie na półkach. Dzięki temu łazienka bez okna jest jasna, ale można też zrobić sobie przyjemny klimat do kąpieli.

cats

Z boku wanny tam gdzie kiedyś było wc, leci cały pion rur. Na to też znalazłam pomysł i stolarz wykonał zabudowę z wąskimi półkami. Tu przechowuję środki czystości, papier toaletowy, rzadziej używane kosmetyki, lokówki, prostownice, kosmetyczki itd. Wszystko to zostało zamknięte drzwiami i jest czysto. 

2

Jestem bardzo zadowolona z łazienki. Jej układ i cała organizacja służy mi już 4 rok, żadne rozwiązanie mnie nie zawiodło. Łazienka i kuchnia to najdroższe pomieszczenia w mieszkaniu, więc trzeba je dobrze zaprojektować, aby potem tego nie żałować. 

Przerywnik

Zobacz wpisy z tego cyklu:

7014

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons