lifestylemodne diyRady nie od parady

Jak wyglądać modnie i wygodnie w rozmiarze plus size? Moje wiosenne stylizacje

Jak wyglądać modnie i wygodnie w plus size

Ach ta wiosna kapryśna tak w tym roku, że jeszcze nie miała okazji zbyt wiele czasu spędzić na mojej ukochanej leśnej działce. O spaniu tam nawet nie było mowy! Jednak przygotowałam się do aktywnej wiosny i poszłam na wirtualne zakupy do Zalando, aby moja garderoba pasowała do obecnego rozmiaru, bo ten jakoś dziwnie lubi się zmieniać. Mam podejrzenie, że ktoś mi podrzuca we śnie dodatkowe kilogramy. :) Jednak rozmiar się nie liczy, gdy potrafimy dobrać sobie ubrania i czuć się w nich swobodnie i nieskrępowanie. Nie ma chyba nic gorszego, gdy ubrania nas ograniczają. „Moda nie powinna być więzieniem, ale formą ucieczki”, jak powiedział Alexander McQuenn. Latami dochodziłam do tego – najśmieszniejsze jest to, że dzisiaj czuję się lepiej w rozmiarze 54 niż kiedyś w 40. Podobno to nazywa się samoakceptacja.

1U2A7860Przerywnik

Jak wyglądać modnie i wygodnie w rozmiarze plus size?

Najważniejsze to dopasować rozmiar. Niestety często próbujemy się wciskać w ubrania zbyt małe (i wcale nie dotyczy to tylko osób plus size). Ważne, aby kupować rzeczy, które są do nas dopasowane, ale nie za duże. Chowanie się w ubraniach workowatych też nie jest dobre i tylko psuje sylwetkę.

Mnie na dodatek ubrania zbyt dopasowane krępują, wręcz drapią i przeszkadzają mi. Nie mogę się na niczym skupić, jeżeli coś mnie uciska i niemiłosiernie się we mnie wbija. Wybieram swobodę i staram się odpowiednio dobierać rzeczy, aby te sprawdziły się w różnych sytuacjach. Szukam ubrań uniwersalnych, w których mogę na przykład pokazać się w telewizji, ale też wskoczyć na rower i pojechać w siną dal.

 

„Ludzie będą się gapić. Spraw, by ta chwila, którą na to poświęcą, była warta ich czasu” – Harry Winston

1U2A7768

plus size 3

plus size 2

stylizacja plus size 1

1. Kardigan | 2. T-shirt | 3. Spodnie | 4. Trampki

 

„Daj dziewczynie odpowiednie buty, a podbije świat” – Marilyn Monroe

1U2A7860

plus size 7

plus size 6

stylizacja plus size 2

1. T-shirt | 2. Spodnie treningowe | 3. Trampki

 

„Moda jest bronią, która pomaga przetrwać w warunkach codziennego życia” Bill Cunningham

plus size 8

plus size 9

plus size 10

stylizacja plus size 3

1. T-shirt | 2. Kardigan | 3. Spodnie treningowe | 4. Trampki

 

„Przez lata nauczyłem się, że w ubraniu najważniejszą jest kobieta, która ją nosi”  Yves Saint Laurent

plus size 13

plus size 12

plus size 11

stylizacja plus size 4

1. Sukienka | 2. Bluza | 3. Sandały kąpielowe

 

„Ubranie nie ma znaczenia, dopóki ktoś go nie włoży” Marc Jacobs

plus size 14

plus size 16

plus size 15

stylizacja plus size 5

1. Bluzka | 2. Spodnie | 3. Trampki

 

Chciałabym, aby więcej nas siebie akceptowało i żyło w zgodzie ze sobą. Doskonale wiem, jak osobie grubej jest ciężko zaakceptować swoje nadprogramowe kilogramy i jak przykre jest ocenianie nas przez otoczenie, często to najbliższe. Dobrze leżące ubranie dodaje pewności siebie i łatwiej w nim iść z podniesioną głową.

 

Przerywnik

Wpis powstał przy współpracy z Zalando.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons